Esenciální vonné oleje jsou pro mě dokonalou domácí aromaterapií

18.11.2022

Esenciální vonné oleje, které jsem nedávno pořizovala do své zcela nové aroma lampy, jsem si v poslední době velmi oblíbila. Z tohoto důvodu jsem jich také nakoupila několik do zásoby. Pro mě osobně je totiž domácí aroma lampa, u které sedím s knihou v ruce a šálkem čaje na stole, skutečnou aromaterapií se vším všudy. K tomu všemu jsem navíc nedávno zjistila, že se tyto esenciální vonné oleje mohou používat také jako přísady do svíček či mýdel, které je možné vyrábět i v domácích podmínkách. Ve chvíli, kdy jsem se do vlastnoruční výroby svíček a také mýdel pustila, jsem v sobě objevila zcela nový a dosud nepoznaný tvůrčí potenciál.

Mýdlová hmota je na mém nákupním seznamu pravidelně

Mýdlová hmota, která se používá k výrobě domácích mýdel, je na mém nákupním seznamu pravidelně. Snažím se totiž vyrábět taková mýdla, která jsou nevšední, mají nevšední barvy, vůně a podobně. Se sestrou, která již pár mýdel před lety sama doma vyrobila, jsem se do tohoto rozmanitého světa tvoření pustila v poslední době naplno. Přece jen jsem na mateřské dovolené a čas od času si potřebuji trochu vyčistit hlavu. Tudíž je pro mě výroba mýdel nejen dokonalým hobby, nýbrž také způsobem, jak nechat všechny starosti spojené s domácností, manželem a dětmi alespoň na několik hodin denně stranou.

Tabletová regenerační sůl je k nezaplacení

Tabletová regenerační sůl je doslova k nezaplacení. Tuto sůl používáme do našeho bazénu, který jsme si s manželem pořídili v loni v létě a který oba dva zbožňujeme. Solné tablety v bazénu totiž vytvoří naprosto optimální podmínky. Voda je změkčená a také zregenerovaná. Vše přitom funguje na bázi takzvané iontové výměny. Díky těmto tabletám jsem si jistá, že můj bazén dostává naprosto správnou péči, za kterou se nám každou sezónu po zásluze odmění.