PPC kampaně jsou důležité pro zvyšování ziskovosti z webu

19.06.2020

Podnikání na internetu má svá specifika. Jedná se o virtuální svět, v němž se však pohybuje obrovské množství lidí, které lze získat jako návštěvníky i zákazníky. Pokud máte vlastní webové stránky, tak v rámci marketingového mixu určitě řešíte jejich propagaci. PPC kampaně jsou jednou z možností, jak se s reklamou obrátit na uživatele internetu a získat je pro svůj nabízený produkt nebo službu.

PPC kampaně
PPC kampaně

Plaťte jen za klik na reklamu

Kdo vlastní webové stránky, chce-li mít na nich pěknou návštěvnost a s tím související zajímavý zisk, pak je musí optimalizovat pro vyhledávače. To je prvním krokem k úspěchu na internetu. Tím dalším může být PPC kampaně, jejichž hlavní výhoda tkví v tom, že platíte pouze za to, když na reklamu někdo klikne. Neplatíte za dobu zveřejnění inzerátu ani za to, kolikrát si jej kdo zobrazil nebo kolik lidí ho celkem zhlédlo. Zároveň si sami určíte výši rozpočtu na reklamu. Výsledky přitom budete mít hned po jejím spuštění a zvýší se povědomí o vaší značce.

Kde všude PPC kampaně fungují?

Tuto reklamu lze vytvářet prostřednictvím systémů. Například Google Ads je pro reklamu na Google nebo YouTube, Sklik je určený pro Seznam a Facebook Ads funguje na Facebooku, Twitteru nebo Instagramu. Zde všude lze rozjet kampaně. Samozřejmě se do nich můžete pustit i sami. Mnohem efektivnější však bývá přenechat tuto práci odborníkům, kteří se v oboru PPC reklama orientují a mají již dostatek zkušeností.

Hodně pomůže při výběru vhodné firmy se podívat na reference od reálných klientů, které mohou naznačit, jak na tom správce PPC kampaní je se svým kreditem. Spokojení zákazníci rádi doporučí toho, kdo jim pomohl a dobře poradil.

Rádi byste svůj on-line byznys posunuli na vyšší úroveň? Pak byste měli své peníze investovat do správně nastavené propagace. PPC kampaně jsou tím správný krokem, který vám přivede na web nové návštěvníky.