Bez kvalitní matrace nelze očekávat kvalitní spánek

15.04.2020

Spánek představuje jediný zdroj regenerace a obnovy všech vitálních funkcí pro lidské tělo. Je základním předpokladem pro to, abychom mohli bez problémů fungovat. Pokud začne organismus spánkově strádat, reakce na sebe nenechá dlouho čekat. Únava, bolesti hlavy, poruchy soustředění. S kvalitní matrací tomu lze předejít.

Matrace
Matrace

Matrace 140 x 200 komfort pro osamělého spáče

Ač spánek a vše s ním spojené bereme jako samozřejmost, výběru správné matrace bychom měli věnovat zvýšenou pozornost. Pro jednolůžko bude postačovat matrace 140 x 200, která poskytne svému uživateli dostatečnou oporu zad. Výplň matrace lze zvolit podle osobních preferencí a také finančních možností, velice oblíbená je kvalitní paměťová pěna. V daném rozměru je možné vybírat z velkého množství kvalitních matrací, které jsou zároveň cenově dostupné.

Matrace 160 x 200 pro jednoho i partnery

Dnes již patří k běžně dostupným rozměrům také lůžka v s tímto rozměrem, která jsou ve standardní nabídce prodejců. Vhodná je do nich matrace 160 x 200, která, podobně jako v jiných rozměrech díky nejmodernějším technologiím a výplním, splňuje všechny zdravotní a ergonomické požadavky. Jádra těchto matrací jsou primárně z paměťové pěny, která je odborníky považovaná za velice příznivou pro zdravý spánek.

Matrace 180 x 200 stálý evergreen ložnic

Pokud vám bude postačovat rozměr sériové výroby, pak vám dobře poslouží lůžko z běžné nabídky manželských postelí. Matrace 180 x 200 jsou určeny pro všechna partnerská lůžka, která poskytují dostatek prostoru. Je ovšem vhodné posoudit, zda si vystačíme s jednou matrací nebo zvolit radši dvě. Jedna velká matrace se totiž doporučuje jen v případě, že partneři nejsou váhově, či výškově příliš odlišní.

Co se týče povrchu matrace, jeho životnost zvýšíte tím, že jej opatříte chráničem, který lze snadno sundat a vyprat.