Bulharská vína jsou prospěšná lidskému organismu

10.01.2021

Už ve středověku se říkávalo, že ve víně je pravda. Ne nadarmo patří tento alkoholický nápoj k těm vůbec nejoblíbenějším na celém světě. Vynikající vína můžete ochutnat nejenom ve Francii a v Itálii, ale hodně překvapivě také v Bulharsku. Právě bulharská vína jsou neprávem zatracovaná, přitom není důvod k jejich přehlížení. Některé odrůdy dokonce obsahují více antioxidantů, díky čemuž je víno prospěšné pro lidské zdraví.

Bulharská vína
Bulharská vína

Proč jsou antioxidanty tak důležité?

Bulharská vína byla zkoumána celou řadou studií - a téměř všechny potvrdily enormně vysoký podíl antioxidantů v porovnání s víny z Francie nebo Itálie. U některých druhů byly naměřené hodnoty dokonce 20krát vyšší, než je světový průměr. To neplatí pouze o červeném, ale také o bílém vínu. Antioxidanty ve víně jsou prokazatelnou prevencí proti rakovině a podporují činnost oběhové soustavy včetně srdce. Kvalitní bulharské víno vás tak ochrání před infarktem nebo cukrovkou.

Víno prodlouží váš život

Bulharské víno také podporuje celkovou vitalitu lidského organismu. V Bulharsku žije nejvyšší počet stoletých lidí na počet obyvatel, a právě tito lidé vděčí za pevné zdraví kvalitnímu jogurtu a vynikajícímu vínu. Archeologické výzkumy navíc začínají potvrzovat, že Bulharsko bylo pravděpodobně první zemí, kde se vinná réva začala pěstovat. Některé odrůdy se tu pěstují dodnes, takže je mohli vinaři přivést k dokonalosti.

Jak si bulharské víno objednat?

Dovoz vín z Bulharska není nijak komplikovaný. Stačí si na příslušné webové stránce vybrat konkrétní odrůdu vína, například Mavrud nebo Tamianka. V sortimentu byste ale našli mnoho dalších odrůd včetně několika typicky bulharských. Veškeré víno je odebíráno od osvědčených vinařů, kteří si potrpí na prvotřídní chuť, vůni i barvu. Pokud si navíc objednáte víno za více než 2 tisíce korun, bude vám zdarma dopraveno až domů.

Už se vám sbíhají na kvalitní víno sliny? Neváhejte a objednejte si vynikající víno z Bulharska, na němž si nejenom pochutnáte, ale navíc posílíte vitalitu svého organismu.