Čištění filtrů pevných částic bez narušení obalu

12.05.2022

Profesionální čištění filtrů pevných částic představuje ideální řešení, jak filtr opět dostat do špičkového stavu. Můžete tak bezstarostně jezdit autem, kamionem, autobusem či třeba průmyslovým strojem.

Čištění DPF filtrů

K čištění DPF filtrů je využíváno hydrodynamické čištění. Jde o nejúčinnější metodu, při které není poškozen katalytický povlak kazety filtru. Stroj na čištění je multifunkčním a účinným zařízením. Tato metoda regenerace filtrů dokáže obnovit výkon filtru až na původních 100 %. Je využívána hydrodynamická síla turbulentního vodního proudu a síla impulsu kompresorem stlačeného vzduchu. Kapalina je uváděna do pohybuje vnějším tlakem, který musí překonat tlakovou ztrátu v kanálcích filtru.

Čištění filtrů pevných částic

Čištění filtrů pevných částic lze provádět bez demontáže a montáže filtru. V takovém případě stačí připravit filtr pevných částic k vyzvednutí pracovníkem, či ho na pracoviště odeslat. Po přijetí filtru následuje jeho diagnostika, tlaková zkouška a následuje čištění hydrodynamickou metodou. Poté je opět přichází tlaková zkouška pro zjištění úspěšnosti čištění a vzniká výstupní protokol. Pak už jen stačí domluvit dodání filtru.

Čištění DPF

Čištění DPF lze samozřejmě nechat udělat i včetně demontáže a montáže filtru. Postup samotného čištění se v podstatě neliší, ovšem namísto samotného filtru je třeba přistavit celé vozidlo. Stačí jen domluvit termín, dorazit do partnerského servisu a počkat, než bude filtr vyčištěný. Samozřejmě dostanete protokoly a certifikáty. Spolehnout se můžete také na záruku po dobu dvou let, či případně 100 000 kilometrů.

Profesionálové zvládnout filtr pevných částic vyčistit během chvilky, přičemž bude dosahovat kvality nového kusu. Vy si tak nemusíte dělat zbytečné starosti.