Folie na okna proti slunci: Účinná ochrana proti slunečnímu záření

05.02.2023

Pokud hledáte způsob, jak zvýšit komfort v interiéru, folie na okna nabízí skvělý způsob. Dokáží zadržet sluneční záření, díky čemuž nedochází k přehřívání místnosti. To oceníte zejména v létě, ale i během teplých jarních měsíců.

Sluneční folie na okna

Sluneční folie na okna nabízí řadu výhod, mezi které patří vysoké proti sluneční účinky, dlouhodobá stálobarevnost a odolná povrchová vrstva. Jejich úkolem je zadržet sluneční paprsky, aby se nezvyšovala teplota v interiéru. Druhou variantou jsou pak termoizolační fólie na okno, které fungují v podstatě naopak - udržují teplo uvnitř místnosti, čímž snižují náklady za vytápění. Navíc dokážou i během léta snížit nadměrné přehřívání interiéru.

Protisluneční fólie na okna

Nejenže lze omezit ohřívání interiéru, ale protisluneční fólie na okna mohou také snížit nákladné výdaje za provoz klimatizace. Jsou tak vhodné do různých místností, kde v létě praží sluníčko do oken. Ať už jde o dům, kancelář, či třeba obchod. Jejich instalace je jednoduchá, stačí je nalepit na stávající prosklení. Není tedy nutné měnit celé okno. To platí samozřejmě i pro termoizolační okenní fólie, můžete tak vybírat dle svých potřeb.

Folie na okna proti slunci

Folie na okna proti slunci působí jako pasivní klimatizace. Kromě toho, že pohlcují teplo, dokáží také zadržet 99 % škodlivého UV záření. Je třeba počítat s tím, že snižují i prostupující viditelné světlo. Dle toho je třeba vybírat odstín folie - čím je tmavší, díky je účinnější proti slunečnímu záření. Proto je důležité najít optimální řešení, které vyhoví vašim potřebám. Pro srovnání termo folie na okna jsou světlejší, ovšem v létě nejsou tak efektivní, proto jsou využívány spíše pro snížení tepelných ztrát během zimního období.

Protisluneční folie jsou velmi praktické. Instalace je snadná, lze je tak dát v podstatě na jakékoli okno. Pak už vás nemusí trápit sluníčko přehřívající místnosti.