Foukané izolace – víte, jak zateplit váš dům?

24.03.2020

Izolace by měla být součástí každého domu. Ať už se jedná o novostavbu nebo o zrekonstruovaný postarší domek, oba z nich by měly být opatřeny prvotřídní izolací. Ročně díky ní totiž ušetříte až třetinu vašich nákladů za vytápění. Za tyto ušetřené peníze si pak můžete pořídit například nový automobil. Návratnost takové investice je přibližně 5 let.

Foukaná izolace stropu
Foukaná izolace stropu

Jaké výhody mají foukané izolace?

Foukané izolace samozřejmě disponují hned celou řadou výhod, díky kterým se v posledních letech staly velice populárními. Největší devízou je bezpochyby rychlost a kvalita zateplení, protože běžný rodinný domek je schopna specializovaná firma zateplit za 6 až 8 hodin v závislosti na jeho velikosti. Během jednoho dne tak bude kolem celé nemovitosti vytvořena neporušená izolační vrstva bez jakýchkoliv tepelných mostů. Tímto způsobem navíc můžete zateplit i obtížně přístupná místa.

Kolik stojí takové zateplení?

Hlavní otázkou, o kterou se asi bude zajímat většina z vás, je pravděpodobně cena zateplení pomocí foukané izolace. Ta se bude lišit v závislosti na zateplovaných prostorech a použitém materiálu. Všechny ceny startují na hranici 900 Kč za m3. Pro lepší představu se obraťte na specializovanou firmu, která provádí izolování tímto materiálem, a která vám dokáže podrobně zpracovat cenovou kalkulaci přímo pro vás.

Kam se hodí celulózová izolace?

Jednou z nejpoužívanějších izolací je celulózová izolace, která disponuje velice širokým uplatněním. Využívá se totiž jak na izolaci novostaveb, tak i nemovitostí po rekonstrukci. Díky speciální aplikaci foukáním se dostane i do těch nejhůře přístupných míst, tudíž při procesu izolování netvoří žádné tepelné mosty. Ty jsou pochopitelně nežádoucí, neboť právě takovými prostory uniká nejvíce tepla, a tomu chceme foukanou izolací zabránit.

Čím dříve svou nemovitost zateplíte, tím více peněz dokážete ušetřit. Proto neváhejte a kontaktuje danou firmu, která vám neprodleně zateplí dům foukanou izolací.