Holení pro muže a péče o vousy se jeví jako zásadní záležitost

27.10.2020

Zcela jistě tomu tak je. Minimálně dnes, když se doba výrazně změnila. Holení prostě patří ke společnosti. Vzezření jeskynního muže neletí, i když má vousy. Jaké jsou nejoblíbenější značky holicích strojků?

Gillette žiletky
Gillette žiletky

Holení je důležité pro muže od nepaměti

Jak postupoval čas a měnila se doba, tak se změnily svým způsobem i různé, řekněme hygienické návyky, mezi něž patří i holení. To jako takové skrývá řadu netušených možností. Pánové se dnes velmi dobře orientují v oblasti holení pro muže. Do širokého spektra holicích pomůcek patří rozhodně i značky, kterých je v obchodech dost.

Přípravky k holení

Těch je na trhu velmi mnoho. Vezměme jen značky žiletek. Takové Gillete žiletky jsou jedny z vůbec nejznámějších, ne-li nejznámější v prodeji. Na druhém místě se usadily Wilkinson žiletky, tedy co do známosti. Tyto dvě firmy vyrábí i jednorázová holítka, což bývalo jen doménou žen. Dnes už patří i do holení pro muže. Jako další jsou na trhu gely, balzámy a pěny na holení. Pěny jsou známé už řadu let. Gely a balzámy se objevily až mnohem později. To ale není všechno. Samozřejmě, že muži používají i holicí strojky. Ovšem ty jsou samozřejmě úplně jiného ražení než pro dámy, jelikož pánové mají daleko ostřejší porost.

Holení pro muže a následná péče

Následnou péčí se v tomto případě myslí voda po holení. Není se co divit. Po holení může dojít k podráždění, a tak je voda po holení velmi důležitý prostředek ke zmírnění těchto potíží. Patří to už sice oborem do kosmetiky, ale nic na tom nemění fakt, že zklidní pokožku.

Dámy, pokud budete partnerovi kupovat holení, vybírejte pečlivě.