Jak si vybrat správné laboratorní váhy?

12.08.2019

Jestliže se chystáte provádět laboratorní pokusy, budete pochopitelně potřebovat odpovídající nástroje. Přesný experiment totiž nelze provést s velkou kuchyňskou váhou, protože ta byla původně konstruována pro naprosto odlišné účely. 

Laboratorní váhy
Laboratorní váhy

 Vážení mouky na celé gramy totiž nemůžete srovnávat například s vážením prášků, kde se bavíme o přesnosti na desetiny až setiny gramů.

Které laboratorní váhy vybrat?

Laboratorní váhy si nebudete kupovat každý den, a proto byste jejich nákup rozhodně neměli podcenit. Mezi těmito produkty existují velké diference, takže si musíte ještě před samotným výběrem ujasnit, k jakému účelu budete digitální váhu užívat. Mikrováhy můžete například využít nejen při laboratorních pokusech, ale také ve zlatnictví nebo lékárnách. Dnes se sice léky nemíchají lékárníci, ovšem digitální váhy se jim budou jistě hodit.

Kam si můžete váhy pořídit?

Jak už bylo řečeno, přesné váhy si můžete pořídit například do lékáren nebo zlatnictví. Obecně by se dalo říct, že je upotřebíte všude, kde je potřeba měřit s tou nejvyšší přesností. Většina vah také disponuje automatickou vnitřní kalibrací, díky čemuž se nebudete muset obávat o věrohodnost naměřených hodnot. Některé váhy se dají také připojit k počítači, což oceníte zejména při hromadném vážení několika set vzorků, protože si můžete výsledky pokusu ihned uložit.

Jak váhy objednat?

Pokud už jste si vybrali laboratorní nebo průmyslové váhy, přichází čas jejich objednání. Využít můžete klasický formulář při objednání z elektronického obchodu. V případě jakýchkoliv dotazů se na výrobce neváhejte obrátit, a to jak emailem nebo telefonicky. Ochotní pracovníci vám nejen odpoví na veškeré vaše dotazy, ale navíc vám pomohou i s výběrem té nejvhodnější váhy právě pro vás.

Nákupu laboratorní váhy věnujte dostatečnou pozornost. Nejedná se totiž o nikterak levné zařízení, a to zejména díky nejmodernější měřící technologii. S kvalitní váhou se ovšem laboratorní pokusy stanou doslova radostí.