Jed na myši aneb efektivní nástrahy, které vás jich zbaví

07.04.2021

Zamoření obydlí hlodavci je poměrně časté. Tito malí škůdci se totiž naučili, že nejen naše obydlí, ale i farmy a různé továrny jsou pro ně bohatým zdrojem potravy. Jenže pro nás je jejich přítomnost velmi nežádoucí. Znehodnocují totiž nejen suroviny, ale hlavně také hrozí přenos různých nemocí.

Jed na myši

Jed na myši můžete zakoupit v různých provedeních, a to odlišné deratizační nástrahy, či třeba měkké těstovinové sáčky. Každý z těchto produktů se lehce liší svou odolností, ovšem všechny zaručují skvělou účinnost v boji proti myším. Stačí položit nástrahu do místa, které je hlodavci nejvíce zamořeno. Nejlepší je používat jed na myši společně s deratizačními staničkami, které zajišťují bezpečné použití, díky němuž neohrozíte jiná zvířata.

Ultrazvukové plašiče

Tato zařízení můžete kombinovat s užíváním deratizačních nástrah, ovšem skvěle poslouží také samostatně. Tato zařízení totiž vysílají zvukové vlny, které jsou hlodavcům i dalším zvířatům výrazně nepříjemné, proto se danému místu raději vyhnout. Dosah plašičů se může lišit u jednotlivých modelů, ovšem dosahovat mohou až desítky metrů. Spolehlivě tak ochráníte svou garáž nebo zahradu, a to nejen před myšmi, ale i před kunami a jinými hlodavci.

Pastičky

Typickou pastí na myši je ta nejjednodušší sklapovací. Vybírat však můžete i z mnohem propracovanějších pastí, které vám pomohou zbavit se myší. Vyrobeny mohou být z plastu či kovu. Některé z nich jsou dokonce humánní. Myš můžete do pasti chytit, a poté ji vypustit, aniž byste jí ublížili. Možným řešením jsou také elektronické pasti, které škůdce usmrtí šokem.

Zbavit se myší někdy nemusí být tak úplně jednoduché. Nabízí se však několik různých řešení, díky nimž dosáhnete kýženého výsledku. Vždy však myslete hlavně na bezpečnost používání těchto prostředků.