K čemu slouží fotopasti?

01.10.2019

Fotopast je aparát, který lze využít různě. Lapit se do ní může jak zvíře, tak i člověk. Společně si ukažme, k čemu mohou takové fotopasti sloužit, jak vybrat ty správné a kde je možné je pořídit. 

Fotopast
Fotopast


Sledujte zvěř a její pohyb

Fotopasti jsou velmi často využívané hlavně lesníky či myslivci, kteří s jejich pomocí registrují pohyb zvěře. Fotopasti mají i ochránci zvířat, kteří registrují zejména ohrožené druhy zvířat a jejich případný návrat do přírody naší republiky. Díky fotopastem tak například víme, že u nás opět žjití rysové a že se u Doks usadila vlčí rodinka.

Poličte si na vandala či zloděje

Fotopasti rádi využívají i majitelé nemovitostí, kteří s nimi chrání svůj majetek. Fotopasti využívají také městští a obecní strážníci, kteří je umisťují na ta místa, kde byl často poškozován obecní majetek.

Ideální fotopast a její výběr

Jestliže se ve výběru fotopasti moc nevyznáte, nechejte si radši poradit. Každý dobrý obchodník by vám měl dokázat poradit s ohledem na vaše potřeby. Osobně vám pak doporučujeme značku UO Vision. Ovšem to neznamená, že se mezi nimi objeví taková fotopast, která bude vyhovovat zamýšlenému účelu. A kde lze takové fotopasti vybrat? Doporučit lze kupříkladu internetový obchod Foto Málek, který se na podobný sortiment specializuje. Najdete zde ale také produkty značky CEL-TEC. K nákupu zde vás pak může přesvědčit například rychlost dodání nebo třeba prvotřídní servis. Také je možné poslat dotaz a to jak obecný, tak i ke konkrétnímu kusu výrobku, a ihned můžete čekat odpověď. Navíc půjde o odpověď odborníka z oboru, to znamená odpověď dostatečně fundovanou. A to je dost důvodů, proč nakoupit právě zde.