Koberec jako základní výbava dětského pokojíčku

04.03.2020

Navzdory obecnému nadšení z plovoucích podlah a jiných moderních podlahových krytin, které tradiční koberce odsunuly do zapomnění, se najdou místa, kde prostě koberce nelze ničím nahradit. Ačkoliv je základem jiný podlahový materiál, právě koberec je tím, co udělá z daného místa přívětivý prostor. A dětský pokoj takovým místem určitě je. 

Koberec
Koberec

Kdo si hraje na koberci, nezlobí...

Jsou to právě děti, kvůli kterým přistupujeme ke kompromisům, které by jinak pro nás byly nepřijatelné. Milují volný pohyb a podněty, které je v raném věku rozvíjejí. Proto je zcela logické, že podlaha je prvním místem, kde děti objevují všechny divy světa. Je pro jejich průzkumy nejbezpečnějším místem, protože jim tady nehrozí žádný pád. Podlaha, která není opatřena topením, není pro miminka příliš vhodná - ale i v případě vytápění není bez další vhodné vrstvy pro malého průzkumníka zrovna příjemná. Koberec je proto naprosto ideálním řešením, které přinese nejen pěkný design, ale také poslouží jako skvělá podložka na hraní.

Koberce vhodné pro alergiky

Leckdo by mohl namítnout, že koberec pro batolata není vhodný. A ve velké míře oprávněně. Drží se v nich prach, roztoči, nejsou přijatelné pro alergiky. Tyhle námitky však díky pokročilým technologiím a sofistikovanému provedení moderních tkanin neobstojí. Na trhu jsou k dostání koberce s hypoalergenním povrchem, které díky protiskluzové úpravě dokážou významně zvýšit bezpečnost operační zóny dítěte.

Když dva jsou víc než jeden...

Boj s prostorem je poměrně častým jmenovatelem našich domácností. Obzvlášť tam, kde se sejde víc sourozenců v jednom pokoji, a ještě k tomu různého pohlaví. Koberce mohou výrazně dopomoci ke stylovému a útulnému řešení sourozeneckých pokojíků. Díky nejrůznějším provedením se dá vytvořit zóna, která bude zřetelně vymezená barevným řešením.

Pokud podmínky nedovolí jinak a sourozenci spolu musí sdílet pokoj i v době dospívání, je vhodné zvolit koberec, který bude neutrální a nadčasový.