Kojenecké potřeby: 3 základní věci, které by vám ve výbavě pro miminko neměly chybět

04.05.2021

Vyrážíte nakupovat kojenecké potřeby nebo je již máte všechny nachystané? Ať tak, či tak, zkontrolujte si, že se ve vaší výbavičce nachází tři následující položky, které vám život s novorozencem nejenom zpříjemní, ale i ulehčí.

Chůvička

Co bylo pro rodiče ve 20. století nepředstavitelné, je pro současné rodiče zcela normální. Řeč je o chůvičkách. Kojenecké potřeby pro vašeho drobečka by bez nich nebyly kompletní. Existují dva druhy chůviček:

  1. elektronické
  2. videochůvičky

Díky elektronické chůvičce miminko pouze slyšíte, ale videochůvička vám poskytuje i živý přenos. Díky této technologické vychytávce tak můžete mít své miminko neustále pod dohledem zatím, co spí, i když vy se nacházíte ve vedlejším pokoji.

Dudlík i s vybavením

Zásadní položka, bez které se rozhodně neobejdete, je dudlík, někdy také nazývaný jako šidítko. Při jeho koupi mějte na paměti, že jeden rozhodně nestačí, a rovnou si k němu přikupte i vybavení. To zahrnuje pouzdro a řetízek. Pouzdro využijete k bezpečnému uložení dudlíku, když ho váš drobeček nebude zrovna potřebovat, a díky praktickému řetízku můžete dudlík jednoduše kdykoliv připnout k oděvu miminka.

Zavinovačka

Aby se vaše miminko cítilo v bezpečí, pořiďte mu do výbavičky také zavinovačku. Díky ní bude uspávání mnohem jednodušší, stejně tak i manipulace s kojencem. Dítě zabalené v uzlíčku můžete s klidným svědomím položit do postýlky a pozorovat, jak klidně spí. Zabráníte tím totiž tomu, že by se děťátko samovolně vzbudilo třeba kvůli nekoordinovaným pohybům svých vlastních končetin.

Pořízení kojenecké výbavičky před příchodem miminka na svět je základ. Pokud by se ale stalo, že jste na něco zapomněli nebo vás nenapadlo, že to budete potřebovat, není problém zbývající kojenecké potřeby kdykoliv dokoupit.