Kondiční jízdy v autoškole - využijte je

18.06.2020

Jednou ze služeb, které autoškoly intenzivně nabízí, jsou kondiční jízdy. V praxi to znamená, že ačkoliv jste majitelem řidičského průkazu, neřídíte a když už to musí být, tak je to pro vás spíš utrpení. Než nad sebou jako řidičem definitivně zlomíte hůl, zkuste si dát ještě šanci a vraťte se do autoškoly.

Autoškola Praha
Autoškola Praha

Kondiční jízdy vás mohou dostat do formy

Každá dobrá autoškola je má ve své nabídce. Hojně je totiž využívají nejen ti, kteří již ŘP mají, ale nejsou si jistí, ale i ti, kteří o řidičský průkaz B ještě jen usilují. Praktická část kurzu totiž není vůbec snadná a reálné situace za volantem mnoha z nim přináší horké chvilky. Na doporučení instruktora, ale především pro svůj lepší pocit, proto i žáci autoškoly sahají po jízdách navíc.

Samotný řidičák vám jistotu nezajistí

Pokud i vy patříte k těm, kteří kdysi autoškolou prošli, ovšem od té doby se na sedadlo řidiče neposadili dřív, než tak učiníte, oprašte si ježdění. Žádná teorie ho totiž nenahradí. I ve vašem okolí se autoškola, která vám několik kondičních jízd ráda poskytne, určitě najde. Pro vaši bezpečnost i bezpečnost všech ostatních účastníků silničního provozu je zcela zásadní, abyste si za volantem věřili a správně reagovali.

V hustém provozu dochází k nepředvídatelným situacím poměrně snadno. Stačí malá nepozornost, zbytečná panika nebo nesprávný manévr a neštěstí je na světě. Pokud si svými schopnostmi budete jistí, téměř určitě dokážete zareagovat přiměřeně a odvrátit tak kolizi.

Velká města prověří nervy i u zkušených

Zamyslete se nad touhle možností zejména v případě, že budete jezdit ve velkých městech se silným provozem. Ta jsou často zkouškou nejen dovedností, ale i nervů i pro toho, kdo má zkušeností na rozdávání a léta drží řidičský průkaz. Praha je přímo ukázkou takové metropole.

Své schopnosti zbytečně nepřeceňujte a neváhejte obětovat pár stovek. Za pocit jistoty stojí.