Koupelnová zrcadla přihodí chybějící centimetry

12.04.2020

Že se nedá z osmi metrů čtverečních vykouzlit alespoň dvojnásobek? Jistěže ano, pokud tedy zůstaneme v optické rovině. V takovém případě je totiž možné vše, někdy stačí jen vyházet nepotřebné věci, barevně sladit interiér, a v případě koupelen mrknout na koupelnová zrcadla, která jsou na tento účel přímo stavěná.

Koupelnová zrcadla
Koupelnová zrcadla

Jednotvárnost už je jen vzpomínkou

Pokud je vaše koupelna malá, určitě se vyhněte zrcadlům osazených v mohutných zdobených rámech, či s přehnaným zdobením. Dnes je výběr tak široký, že mezi nevkusným kýčem a přílišnou strohostí bílých poliček s posuvným zrcadlem, které si pamatujeme z osmdesátek, je nepřeberné množství jiných, krásných a praktických řešení. Koupelnová zrcadla mají za sebou opravdovou renesanci, jejich výrobci posunuli laťku vysoko. Zrcadla jsou nejen designově krásná, ale nechybí jim ani praktičnost. Čisté linie, jemné rámování, praktický úložný prostor, bez kterého se žádná rodina neobejde. To vše dnes pořídíte v nejrůznějším barevném a materiálovém provedení. I cenové rozpětí je velice příznivé.

Bez světla i se světlem

Koupelnové skříňky nabízí mnoho šikovných řešení, které nejsou jen o úložných vychytávkách. Skvělým a vítaným doplňkem jsou světelné zdroje, které jsou většinou integrované do rámů zrcadel, případně lemují jejich boční strany. Praktickou součástí jsou také malá kosmetická zrcátka, která oceníte zejména při líčení, či holení. Taktéž si díky nim jednoduše zkontrolujete, zda je váš účes v pořádku i zezadu. Díky světlu nemusíte řešit další zdroj svícení.

Pokud váháte, poraďte se

Koupelnová zrcadla jsou artiklem, který většinou nevyžaduje velké dumání. Ovšem může nastat situace, která vás přinutí k zamyšlení - a bez porady s odborníky ji nebude snadné uspokojivě rozlousknout. Je potřeba mít na zřeteli, že zrcadlo budete v koupelně vídat každý den i několik let, proto není ostych z takové konzultace na místě. Koupelnová studia již standardně nabízejí zpracování vizualizací, díky kterým můžete vidět budoucí interiér v předstihu, což je jistě velice vítaná služba.

Jestli vnímáte koupelnu jako relaxační místo, snažte se zařídit ji tak, aby vše v ní mělo své místo.