Krajkové zavinovačky pro miminko nikdy nevyjdou z módy

07.07.2020

Čeká vaši rodinu velká událost a nežijete ničím jiným jako příchodem miminka? Připravit se na tuto událost zodpovědně a s dostatečným předstihem není nikdy na škodu. I v tomhle případě platí, že štěstí přeje připraveným, a tak vás pak nemůže překvapit ani dřívější příchod dítka na svět, či jiná nenadálá změna plánů. Výbavu chystejte radši dřív než na poslední chvíli a nezapomeňte v rámci ní pořídit třeba krajkovou zavinovačku. Novorozenci je obvykle milují.

Krajková zavinovačka
Krajková zavinovačka

Připravte si základ

Nemusíte zrovna hned chvátat pro dětské župany, do těch musí miminka nejdříve dorůst. Soustřeďte se zejména na dostatečný počet plen nejmenších velikostí, dupaček, polodupaček či body. Pokud má přijít váš potomek na svět v létě, vystačíte si s kvalitní zavinovačkou a tenkou košilkou. Přehřáté dítě je stejně nespokojené jako to, kterému je zima. Obecně platí zásada, že dítko by mělo být jen o jednu vrstvu oblečení víc než dospělý.

Laďte detaily, ale nepřehánějte to

Pokud preferujete mít všechno sladěné do nejmenšího detailu, pak vám držíme palce. Novorozenci totiž velice často trpí různými neduhy, při kterých není nouze o drobné nehody, které je ovšem nejlepší likvidovat ihned, pokud to chcete mít beze stop. Proto je dobré mít oblíbené kousky radši ve dvou kusech. Třeba vyprat krajkové zavinovačky není vůbec nic rychlého, navíc je pak potřeba je hezky vyžehlit, aby byly dokonale připravené vyrazit do ulic.

Hračky kam se podíváš

Od útlého věku děti vnímají své okolí a zpracovávají podněty, které jim nabídnete. V současné době jsou velice oblíbené a odborníky doporučovaná černobílá leporela s jednoduchými obrázky, která dětský mozek dokáže zpracovat jako první. Na kočárky pro panenky, první komiksové bojovníky, puzzle či kola máte ještě dostatek času.

Hlavně se nenechte zlákat reklamami, které vám budou tvrdit, že vaše dítě potřebuje všechny hračky, které zrovna na obrazovce vidíte.