Kristalon je kompletní řada oblíbených hnojiv pro zahradu

17.04.2020

Hladovou půdu zahradníci rádi nemají. Neudrží se v ní živiny ani vláha, a rostliny v ní nemohou prospívat. Proto je důležité zemině dodávat organická hnojiva, a to nejlépe na podzim. Pokud jste však prohnojit půdu před zimou nestihli, máte možnost to napravit na jaře. K tomuto účelu vám poslouží kompletní řada nejoblíbenějších hnojiv na trhu. Jedná se většinou o průmyslově vyráběná hnojiva, která působí v zemině rychle.

Kristalon - hnojivo pro vaši zahradu
Kristalon - hnojivo pro vaši zahradu

Volit raději organická, nebo průmyslová hnojiva

Dá se říci, že základem je podzimní hnojení dobře vyzrálou chlévskou mrvou. Pokud vyzrálá není, vpravíme ji do kompostu, nebo necháme vyzrát. Organické hnojivo dodává půdě sílu a úrodnost a bez něho se žádný zahradník a dobrý hospodář neobejde. Průmyslově vyráběná hnojiva jsou výborná na doplnění jednotlivých živin - draslíku, fosforu a dusíku. Podle jejich namíchaného množství v optimálním poměru se podpoří konkrétní fáze růstu rostliny. Organická a průmyslová hnojiva by měla být používána ve vzájemné symbióze.

Speciální, nebo univerzální průmyslové hnojivo

Při hnojení průmyslovými hnojivy je obvykle nutné se řídit návodem od výrobce. Určitě není dobré nedodržovat doporučené minimální množství. Na zvážení zahrádkáře pak je, jestli si vybere speciální, nebo univerzální hnojivo. Kristalon je výborným krystalickým hnojivem, které mezi zahrádkáři patří k nejpopulárnějším. Je to i proto, že značka obsahuje kompletní řadu nejoblíbenějších hnojiv na trhu.

Kristalon pro okrasné i užitkové rostliny

Lze vybírat z hnojiv určených speciálně na jahody, muškáty, rajčata a papriky nebo pro pokojové rostliny. Některé produkty značky Kristalon nastartují růst zelené části rostliny, jiné zase podpoří tvorbu květů a plodů. A pochopitelně, že je možné v obchodě koupit univerzální Kristalon, který se hodí pro všechny rostliny. Záležet tak bude na každém, co mu bude lépe vyhovovat.

Abyste se dočkali bohatých květů u okrasných rostlin nebo velkých výnosů u rostlin užitkových, neměli byste zapomenout na vhodné hnojivo. Bez něho by rostliny neprospívaly.