Letní kuchyně k rodinnému domu nebo chalupě prostě patří

16.04.2020

Letní kuchyni si zamilují nejen ženy, ale také muži. Nebudete muset odbíhat do domu pro pití či jídlo, nebo rovnou stát doma u plotny, zatímco se ostatní venku dobře baví. Vše budete mít na jednom místě v zahradní kuchyni. Ušetříte tím čas a neuteče vám jediná konverzace, která venku bude probíhat.

Letní kuchyně
Letní kuchyně

V létě plně nahradí vaší domácí kuchyni

Je to tak. Letní kuchyně plně nahradí tu, kterou máte ve svém domově nebo na chalupě. Je jen potřeba ji pořádně naplánovat, protože kromě krbu nebo grilu, byste na některé věci rozhodně neměli zapomenout.

  • Pořiďte si udírnu nebo pizza pec.
  • Zařiďte úložné prostory na potraviny, nádobí, ale také na topný materiál.
  • Je potřeba přívod elektřiny, abyste měli večer dostatek světla a mohli mít v kuchyni také ledničku.
  • Dále také přívod vody. Umyvadlo vám ušetří čas s přenášením špinavého nádobí dovnitř.

Řešení pro malé zahrady

Také na malou zahradu si můžete pořídit venkovní kuchyni v podobě přístřešku s grilem nebo krbem. Možná se budete muset smířit s tím, že některé vymoženosti mít nebudete, jako je například lednice nebo umyvadlo, ale jinak plně nahradí venkovní kuchyni. Budete mít dostatek místa na posezení a odpočinek, a zároveň stínící stěny vám dají soukromí před pohledy kolemjdoucích lidí.

Letní kuchyně se dá používat také v zimních měsících

Nemusíte se spokojit pouze s provozem v letních měsících. Pokud si sezónu chcete prodloužit minimálně o několik měsíců, dopředu myslete na to, aby se zahradní kuchyně dala celá uzavřít. S tímto vám pomůžou kolejnicové dveře. V létě se dají plně otevřít, a vy tak pustíte dovnitř příjemný vánek, v zimě ji uzavřete a bude vás chránit proti větru a mrazu. Zapálený krb vám zajistí dostatek tepla v prostoru.

Vaši novou zahradní kuchyni si naplánujte dopředu, aby měla všechny náležitosti, které potřebujete. S návrhem a případnou realizací vám pomohou specializované firmy, které za vás budou myslet na všechny detaily a navrhnou vám vaši letní kuchyň snů.