Lisabon - zajímavosti aneb podívejte se do historického města na kraji moře

29.03.2020

Portugalské hlavní město patří k jedněm z nejhezčích měst, které můžete v Evropě navštívit. Každoročně se do Lisabonu vydávají statisíce turistů nejenom z Evropy, ale také z celého světa. Obdivují zde nejenom historickou architekturu, ale také životní styl místních obyvatel. Navíc zde můžete ochutnat exotické mořské plody v těch nejlepších restauracích, ve kterých si naplno užijete portugalský styl života.

Lisabon, zajímavosti ve městě
Lisabon, zajímavosti ve městě

Jaké pamětihodnosti zde můžete navštívit?

Do roku 1755 byl Lisabon typickým středověkým městem s úzkými tmavými uličkami, které nebyly v polovině 18. století rozhodně v kurzu. Naneštěstí byl celý povrch města srovnán se zemí vlivem zemětřesení a následných vln tsunami. To však umožnilo tehdejším architektům a stavitelům postavit současnou podobu města, která je skutečně nádherná. Mimo historického centra však můžete obdivovat i konkrétní budovy, jež přežily apokalypsu v 18. století.

Co konkrétně v Lisabonu navštívit?

Mezi Lisabon zajímavosti patří nepochybně Hrad svatého Jiří, který je nejstarší památkou v celém městě. Dodnes se honosně trčí nad městem jako by kontroloval, co se v hlavním městě Portugalska děje. Za největší zajímavost jsou však považovány čtyři žluté lanovky. Nejenom jízda s nimi, ale pouhý pohled na tento technický skvost ve vás ponechá zážitek na celý život. Při návštěvě Lisabonu si je rozhodně nesmíte nechat ujít.

V Lisabonu se můžete i dobře najíst

Jakmile budete v Lisabonu, musíte navštívit jednu z místních exotických restaurací. Z těch luxusnějších podniků rozhodně nemůžete vynechat Belcanto s širokou nabídkou evropských i tradičních portugalských jídel. Okouzleni budete i příjemným interiérem restaurace Lisboéte, která se specializuje na francouzskou kuchyni.

Když budete v hlavním městě Portugalska, rozhodně nešetřete, a užijte si naplno atmosféru této jedinečné evropské metropole. Mnoho z vás se do ní podívá jednou za život, takže si tuto návštěvu plnohodnotně užijte se vším všudy.