Luxusní parfémy – milujete originální a nezapomenutelné vůně? Objevte niche parfémy

27.03.2020

Ojedinělé, mimořádné a naprosto výjimečné - tak přesně takové jsou niche parfémy. Samotné slovo niche pochází z francouzštiny a znamená výklenek nebo kout. Niche jsou luxusní parfémy pro každého, kdo touží vybočit z řady a chce vždy jen to nejlepší.

Luxusní parfémy
Luxusní parfémy

Parfumářské umění, které má svůj vlastní příběh

Vyrobit niche vůni je jako vytvořit umělecké dílo. Výroba těchto parfémů to je návrat k tradici parfumářského řemesla a každý z nich si tak získá svůj jedinečný příběh. Tyto pečlivě vyrobené vůně jsou pak plněny do luxusních skleněných flakónků, které zaujmou už na první pohled svou originalitou a netradičností. Není totiž výjimkou, že se na výrobě originální lahvičky plné niche vůně podílí přímo umělec - sklář.

Vzácné ingredience

Luxusní parfémy niche se skládají ze vzácných ingrediencí, které se dovážejí z různých koutů světa. Tyto ingredience v běžných parfémech nenajdeme. Jde například o kosatec z Grasse, damašskou růži nebo pravou ambru. U některých niche parfémů se dokonce můžeme setkat s úplně netradičními složkami, jakými jsou střelný prach, nafta nebo absinth. Niche parfémy jsou proto také velmi oblíbené u celebrit. Filmové hvězdy, modelky nebo zpěváci dodávají těmto vůním věhlas.

Je to o tradici

Sklo se jako obal pro užívání a uchovávání vůně začalo používat v Evropě v průběhu 18. století. Universální obalové sklo sloužilo k uchovávání většího množství voňavek. Až v době baroka a rokoka se do popředí dostaly dva typy toaletního skla - dekorativní (vyrobené ve sklárnách pro jednotlivé zákazníky prodávané bez náplně) a zakázkové (na objednávku přímo pro výrobce parfémů). Než se v polovině 19. století z flakónků stal předmět masové výroby, šlo o opravdové umělecké dílo. Flakónky vznikaly pomocí nejrůznějších sklářských technik a byly bohatě zdobeny například zlatem nebo drahými kameny.

Dopřejte si i vy to nejlepší, co svět vůní nabízí.