Mateřská školka Praha pro nás byla jasnou volbou

22.03.2020

Když Matýsek dovršil tří let, uvažovala jsem o návratu do zaměstnání a bylo třeba pořešit vše okolo mateřské školky, do které jsem chtěla syna umístit, netušila jsem, kolik práce nám hledání dobré, a především kvalitní mateřinky.  

Mateřská školka
Mateřská školka

Mateřská školka Praha nám ovšem skutečně doslova vytrhla trn z paty. Bylo až neuvěřitelné, s jak moc lidským přístupem jsem se v této mateřince setkala. Mateřská škola Profamily na mě mimo jiné působila velmi domáckým dojmem a mému Matýskovi, který patří mezi velmi nevěřícné děti, se přístup vychovatelky velmi líbil a ve školce se zamiloval nejen do hraček, nýbrž i do tematického prostředí, které v něm dokázalo vyvolat pozitivní emoce. Tato školka tak pro nás byla jasnou volbou.

Mateřská školka Praha našeho Matýska okouzlila

Jak již jsem zmiňovala, Matýsek je velmi nevěřícné a vcelku dosti plaché dítě. Ve školce se ovšem cítil velmi příjemně. Až takový pocit v něm vyvolala tato mateřská školka. Praha mě tak po této stránce velmi mile překvapila, neboť ať se to nezdá, v Praze příliš kvalitních mateřinek není k sehnání, alespoň tedy z mé zkušenosti, kterou jsem nyní nabila. Jsem tudíž nesmírně ráda, že jsem na tuto mateřinku s lidským přístupem narazila a že našeho malého Matýska tak moc okouzlila.

Matýsek si všechny získal

Náš Matýsek si velmi získal srdce celého pedagogického sboru ve školce. A to vypovídá o tom, že je to skutečně skvělá mateřská školka. Praha, město vypadající jako hermeticky uzavřená konzerva, se s touto školkou pro mě rázem stává absolutně jinak vypadajícím městem, které je pro mě o to více domovinou, kterou mám ve svém srdci.

Kroužek keramiky Matýsek zbožňuje

Kroužek keramiky, který mateřská školka pořádá, je pro Matýska velmi příjemným zpestřením všedních dní. Miluje tvoření všeho druhu a kroužek keramiky je pro něj tím pravým. Kromě jiného uvažujeme o kroužku hraní na flétnu, jelikož se v Matýskovi začíná probouzet hudební talent, který zdědil po mém manželovi, který je vášnivým hudebníkem. Tudíž pro něj jistě bude muzika rovněž smyslem jeho života, tedy alespoň v to věřím.