Návnady na myši

10.03.2020

Myši, potkani nebo krysy jsou spojováni především s odlehlými stavení, chatami nebo staršími baráčky. Není ovšem ani výjimkou, že si najdou cestu i do domácností paneláků nebo novostaveb. Mohou se vyskytovat opravdu všude, a tak není od věci vědět, jak se jich účinně zbavit. 

Návnada na myši
Návnada na myši

Kdy budete potřebovat návnadu na myši

Myšky se v domácnosti objeví, ani nebudete vědět odkud. Je tedy dobré dbát doma na pořádek a čistotu. Drobky z podlahy pravidelně zameťte, a pokud najdete kdekoliv, byť i malou dírku, ihned ji zalepte. Myš je odolná a bez potravy a vody vydrží i několik dnů ve svém úkrytu. Nejraději se schovávají na půdách, v prostorech pod stropy i v nejrůznějších malých mezerách nebo ve sklepech. Když má hlad, jde hledat potravu, tam kde je jí nejvíc - do spižíren. Nechávají po sobě stopy, kterých si nelze nevšimnout a pokud nějakou myšku zpozorujete u sebe doma, ihned nastražte návnadu na myši.

Jak funguje jed na krysy

Pořád jsou myši ale jen tím menším zlem. Když si váš dům vyhlédne potkan, je to obvykle horší. Při likvidaci všech hlodavců je důležité zvolit vhodnou nástrahu na jeho odchycení nebo usmrcení. Pro začátek vám určitě pomůže to, že hlodavci mají velmi citlivý čich. Dnešní moderní nástrahy jsou pro ně tedy velmi lákavé a především voňavé. Jed na krysy je naláká na svou vůni a žádný hlodavec neodmítne a sní ho. Na nástraze ale nesmí zůstat lidský pach, to hlodavce odpuzuje a mise by mohla být neúspěšná.

Jak používat jed na krysy

Jed na krysy nebo myši vždy zkontrolujte. Nástraha by se neměla rozpadat a neměla by plesnivět. Při manipulaci s jakýmkoliv jedem je nutné používat ochranné rukavice. Což nejen ochrání vaše zdraví, ale také zabrání ulpívání lidského pachu na nástraze. Pokud se vám doma myši nebo potkani vyskytli ve větším množství, nezapomeňte také na prevenci proti nim. Zabráníte tak tomu, aby se po chvíli zase vrátili. V hospodářských staveních, na chalupách nebo ve sklepech můžete mít nástrahy položené pořád - preventivně.

Zbavte se hlodavců v domácnosti jednou pro vždy.