Návrhy koupelen, aneb jak si správně rozvrhnout svůj prostor

01.09.2020

Spousta lidí mívá při stavbě nebo renovaci svého domu jeden zásadní problém. Nedokážou pořádně využít volného místa. A výsledný obrázek má pouze dva směry. Zaplácaná, chaoticky neuspořádaná místnost nebo pokoj, kterému chybí to správné kouzlo. A jak tomuto problému předejít? Stačí vzít tužku a papír nebo si nechat poradit o profesionálů. Návrhy koupelen, kuchyní nebo ložnic jsou dnes naprosto běžným požadavkem.

Návrhy koupelen
Návrhy koupelen

Důležité je vědět, co chcete

Nemusíte mít v hlavě plán od A po Z s přesným rozvržením nábytku a dekorací, protože pak bylo zbytečné si vůbec o nějaký návrh žádat. Základem je vědět, co požadujete. Pokud jde o návrhy koupelen, je dobré aspoň zhruba tušit, co byste rádi uvítali ve své nové koupelně. Preferujete spíše sprchový kout nebo prostornou rohovou vanu? Vaše potřeby by se měly odrážet ve vašich požadavcích. Pak postačí, abyste je předali do rukou toho správného člověka, který se vám pokusí vytvořit návrh co nejbližší vaším představám.

Zvolte si barvy a styl

Ať už se jedná o renovaci domu nebo stavbu od úplných základů, zkušení designéři radí, aby byl všechen prostor v jednom určitém stylu. Nevíte, co to znamená? Jde prakticky o to, aby se barvy držely zhruba v jedné rovině a nevznikl vám doma kolotoč jako z Matějské poutě. Kupříkladu, návrhy koupelen v domě by měly zůstat v té samé barvě a s tím samým nábytkem. Od toho slouží tyto návrhy.

Nepřehánějte to s dekoracemi

Mít útulný domov chce zřejmě každý z vás. A roztomilé, stylové doplňky tomu mnohdy velice napomůžou. Je dobré se ovšem držet hesla - všeho moc škodí. Návrhy koupelen vám sice pomohou najít to správné umístění pro všechen nábytek, ovšem volba dekorací zůstává jen na vás.

Někdy i jedna květina může postačit více než desítky nepotřebných dekorací, na které vám akorát zbytečně padá prach.