Nemovitosti v Itálii aneb jak uložit své peníze?

12.10.2022

I když se v současné době nacházíme v největší ekonomické krizi od skončení 2. světové války, přesto bychom si měli uchovat pozitivní myšlení a nepodléhat negativním zprávám v médiích. Po každé ekonomické krizi totiž přijde růst, díky němuž se společnost dostane ještě na vyšší životní úroveň. Jeden z největších problémů však představuje vysoká inflace, která doslova požírá reálnou kupní hodnotu vašich peněz. Přesto existuje několik způsobů, jak s ní bojovat.

Investice do nemovitostí

Jeden z nejlepších způsobů uložení finančních prostředků a tím pádem i jejich ochrana proti působení inflace, je investování do nemovitostí. To sice není pro každého, nicméně pokud máte k dispozici vyšší obnos peněz, který k životu nutně nepotřebujete, nebojte si zakoupit třeba nemovitosti v Itálii. Jejich cena totiž bude s postupujícím časem pouze růst, a navíc je v případě potřeby můžete kdykoliv využít k pronájmu. Itálie totiž patří k nejpopulárnějším turistickým destinacím v Evropě.

Investice do drahých kovů

Pokud byste z nějakého důvodu nechtěli nakupovat nemovitosti v zahraničí, můžete své volné finanční prostředky investovat do drahých kovů. Jejich hodnota v čase dlouhodobě roste, čímž se stávají velmi oblíbeným protiinflačním produktem. Určitou nevýhodu pouze představuje malý růst jejich hodnoty a také špatná likvidita, protože zpeněžení a prodej zlatých destiček bude chvíli trvat.

Investice do umělecký děl

Určitou formu uložení volných finančních prostředků představují i umělecká dílů. U nich však bývá problém s pravostí. Pro amatéra je prakticky nemožné rozeznat originál od padělku, tím spíš, že na internetu se nachází obrovské množství falešných uměleckých děl. Naopak velkou výhodou obrazů nebo soch je rapidní růst hodnoty, která může být ve výjimečných případech až nevyčíslitelná. V případě potřeby byste neměli mít problém ani s hledáním případného kupce.

Koupě nemovitosti v Itálii představuje spolehlivou možnost uložení vašich peněz. Ať už v ní budete sami bydlet, nebo ji budete pronajímat, nemůžete takovou koupí šlápnout vedle.