Odpočívadlo pro kočky jako povinná součást výbavy mazlíčka

25.10.2020

Pořizujete si chlupatého mazlíčka a při vší výbavě pohlížíte na odpočívadlo pro kočky jako na věc, která počká? Není to tak celkem pravda. Pokud si domů přivedete kočičího kamaráda, tyto položky výbavy pro něj byste měli mít opatřené. Pokud vám prostor nedovoluje příliš se rozšoupnout, mrkněte se na odpočívadla pro kočky doplněná o škrabadla a herní prvky.

Odpočívadlo pro kočky
Odpočívadlo pro kočky

Instinktivní záležitost

Pro kočky znamená lezení jednu z nejpřirozenějších vlastností. Pokud nepořizujete šlechtěné domestikované plemeno, nikdy v kočce nezapřete kus lovce a šelmy. Kromě toho, že ve volné přírodě kočky při lezení uvolňují feromony, kterými si značkují své teritorium, zároveň si ním odstraňují odumřelé buňky z drápků. Stejně jako lidské nehty, tak i kočičí drápky rostou průběžně po celý život, a tak je nutné je pravidelně obrušovat. Domácí kočičky nemají moc příležitostí vyrazit do svého přirozeného prostředí, proto jim jako alternativa slouží škrabadla.

Odpočinek po náročném bláznění

Vašemu miláčkovi můžete pořídit ke skotačení hned několik variant zábavy. K dostání jsou buď jednoduchá škrabadla určená pro kočky, jež jsou zvyklé na své domečky a hračky, a mají je využívat čistě ke škrabání.

Nebo můžete vybrat propracovanější škrabadlo s domečkem a policemi, případně, pokud očekáváte mimořádně aktivní kočku, škrabadlo s uchycením do stropu a nejrůznějšími doplňky, které je prakticky nezničitelné a velice stabilní. Malý chlupáč se na nich vyblázní do odpadnutí, proto je vhodné pořídit mu rovněž kvalitní odpočívadlo. Pro kočky je vhodné zejména to, jehož povrch je opatřen měkkou textilii, nejčastěji plyšem.

Jednoduché nebo hravé

Odpočívadlo pro kočky nemusí nutně plnit jen jednu funkci. Může být doplněné o sisalový sloupek a prolézačky. Kočka si pak sama rozhodne, zda bude svět pozorovat z vyvýšeného válce, nebo se rozvalovat na větší ploše. Obyčejné odpočívadlo můžete umístit do prostoru nebo na parapet. Mohou být rovné, nebo doplněné o postranní polštářky.

Ceny odpočívadel i škrabadel se pohybují různě podle náročnosti a vybavení.