Ohrádka pro štěňata, pelíšek, hračky – jak se připravit na příchod štěněte?

24.03.2020

Přemluvili vás vaše ratolesti k pořízení štěněte? Pořídit si psa vyžaduje velkou zodpovědnost, kterou za něj budete mít několik let. Připravte se na jeho příchod s předstihem, je vhodné, abyste mu zakoupili věci, jako je například miska na jídlo, pelíšek či ohrádka pro štěňata. 

Ohrádka pro štěňata
Ohrádka pro štěňata

Jednorázové záchodky

Nepříjemnou záležitostí jsou počáteční loužičky štěňátka. Proto buďte v předstihu a vymezte mu několik míst, kam může svou potřebu udělat, ideální pro tuto věc jsou podložky z lékárny, které zamezí znečištění podlahy a koberců.

Vhodné místo pro pelíšek

Přemýšlíte, kam štěňátku umístit jeho pelíšek? Mějte na paměti, že by se mělo jednat o tichý a klidný prostor a v neposlední řadě - bezpečný. Můžete ho taky umístit k nohám své postele, aby se pejsek nebál a cítil se v bezpečí.

Ohrádka pro štěňata

Je jasné, že se štěnětem nebudete moct trávit všechen čas. Aby nedošlo k úrazu, doporučujeme pořídit ohrádku pro štěňata, díky níž budete vědět, že váš nábytek a pejsek jsou v pořádku. Jezdíte rádi k babičce na zahradu nebo pořádáte pikniky v parku? Ohrádka pro štěňata je skvělou součástí, kam umístíte pejska a nebudete se bát, kam se zatoulal.

Mističky na jídlo

Svému malému mazlíčkovi rozhodně pořiďte dvě mističky - jednu na vodu a druhou na jídlo. Jejich velikost přizpůsobte jeho velikosti a s postupným růstem misky obměňujte. Misky pravidelně umývejte a měňte pejskovi vodu.

Vodítko a obojek

Učit psa na vodítko od raného věku je důležité, k tomu je potřeba, aby si zvykl na obojek. Ovšem pozor - vybírejte obojek, který je měkký, polstrovaný, hlavně aby pejska nikde netlačil a nebyl na obtíž. Na trhu je nepřeberné množství obojků, vybrat si dokonce můžete i takový, který roste s ním. V potřebách pro zvířata vám jistě poradí, co se velikosti vodítka a obojku týká.

Pamatujte, že vaše štěňátko velmi rychle poroste, a i když bude někdy zlobit, užívejte si to jeho nezbedné období, ze které rychle vyroste v rozumného a dospělého psa.