Parfém na praní: Proč je tak šetrný k pokožce?

05.04.2023

Současným trendem je nepochybně používání šetrných pracích prostředků, které neničí prádlo a kvůli nimž vám nevybledne oblíbené tričko nebo džíny. Málokdo ovšem ví, že i propagované šetrné aviváže obsahují nemalé množství chemikálií. Ty se pak mohou negativně projevit nejenom na praném oblečení, ale také kůži. Asi nikdo z vás nechce mít svědivou vyrážku, a proto byste se měli spíše zaměřit na nový parfém na praní.

Šetrnost k pokožce

Parfém na praní je vytvořen z velmi koncentrovaných vonných olejů, takže se přidaných chemikálií v žádném případě nemusíte obávat. Naopak se můžete spolehnout na absolutní šetrnost k pokožce. Díky tomu je parfém do pračky vhodný nejenom pro spotřebitele s citlivou kůží, ale také pro děti nebo alergiky. Samozřejmostí je potom dlouhotrvající vůně, která se objeví už po prvním praní, a to nejenom u vašeho oblečení, ale také v celém bytě.

Kterou vůni si vybrat?

Vůně do pračky je renomovanými společnostmi vyráběna hned v několika variantách vůní, z nichž si určitě vybere každý z vás. Rozmanité produktové portfolio je vytvořeno takovým způsobem, aby obsahovalo jemnější vůně přizpůsobené spíše domácnostem s malými dětmi, tak i agresivnější aroma. To je naopak určeno lidem, kteří mají rádi intenzivní vůni čerstvě vypraného prádla. Po několika minutách se navíc provoní do celé domácnosti.

Je nutné používat aviváž?

Vůně do prádla disponuje jednou obrovskou výhodou. Díky jejímu specifickému složení je totiž můžete používat místo aviváže. Jednou pro vždy se tak zbavíte nejenom nepříjemného zápachu u čerstvě vypraného oblečení, ale také nepříjemných problémů s pokožkou. Parfém na praní navíc nemusíte používat ve velkém množství, protože na 4 kg prádla stačí použít pouze 5 mililitrů.

Pokud máte problémy se zápachem prádla a k tomu trpíte kožním onemocněním, je použití parfému na praní ideální variantou. Neváhejte jej vyzkoušet v několika různých variantách.