Plastová nádrž na naftu pro všechny, co chtějí mít věci po ruce

09.03.2020

Plastová nádrž na naftu představuje výborný způsob, jak mít po ruce vždy dostatek pohonných hmot. Je přitom jedno, zda jste farmář nebo drobný dopravce. Její přednosti využijete všude tam, kde je třeba doplnit pohonné hmoty rychle a ideálně za co nejlepší cenu. Ne vždy je totiž možné dojít rychle na čerpačku. A když už to lze, nemusí být takové pendlování příliš rentabilní.

Plastová nádrž na naftu
Plastová nádrž na naftu

Nádrže na naftu udělají velkou službu

Abychom věci uvedli na pravou míru, plastová nádrž na naftu není určena výlučně pro využití v malém. Její potenciál využívají také těžařské firmy, průmyslové podniky, lesníci či menší zemědělci. Nádrže přitom splňují všechny technické a bezpečností požadavky stanovené tvrdými předpisy. Musí splňovat přísné evropské a české normy pro skladování hořlavin III. třídy, které jim mimo jiného stanovují povinnost dvojího opláštění. Jejich provoz je tak mimořádně bezpečný, k čemu přispívá i fakt, že jsou bezešvé. Nehrozí tedy protržení či uvolnění spojovaných částí.

Plastové nádrže také na činidlo AdBlue

Nejen pohonné hmoty a výrobky z ropy jsou určeny do plastových nádrží. Skladovat v nich lze také činidlo AdBlue, které se stará o snižování emisí oxidu dusíku. Přísné emisní normy stanovily povinnost snižování CO² nejen pro nákladní vozy a autobusy, jak tomu bylo v minulosti, ale pro všechny výrobce automobilů. Právě AdBlue, chemikálii AUS 32, lidově známá jako močovina, vyžadují systémy selektivní katalytické redukce, které za pomoci chemické reakce snižují množství oxidu dusíku ve výfukových plynech. Plastové nádrže, ve kterých lze uchovávat činidlo AdBlue, jsou vyrobeny metodou rotačního tváření vysoce pevnostního polyethylenu za vysokých teplot.

Dlouhá životnost i bezpečnost na prvním místě

Technologické postupy a materiály použité na výrobu nádrží jsou garancí toho, že budou odolné vůči UVA i UVB záření. Není výjimkou, že výrobci na ně poskytují 10letou záruku. Díky propracované konstrukci zabrání úniku ropných látek, a to i v případě netěsnosti spojů.

Plastová nádrž na naftu představuje ideální způsob operativního doplňování pohonných hmot.