Pletací příze jako dárek nikdy nezklamou

04.01.2022

Pletací příze v podobě dárku mě nikdy nezklamou. Když mi tak někdo věnuje k Vánocům, narozeninám či dokonce svátku nějakou krásnou pletací přízi, jsem nadšená. Doma jich mám nespočet a stále si pořizuji či dostávám nové a nové. Manžel se mě často ptá, zda je všechny vůbec dokáže zpracovat a já ho utvrzuji v tom, že rozhodně ano. Sama si tím občas nejsem příliš jistá. Nicméně až půjdu za tři roky do důchodu a budu mít na pletení více času, jistě jich více než polovinu zpracuji během velmi krátké doby. Nemohu se již dočkat chvíle, kdy budu moci plést a užívat si zaslouženého důchodu v blízkosti mých nejbližších.

Pletací příze mi často nosí i sousedky, které chtějí něco uplést

Pletací příze mi velmi často nosí také mé sousedky, které z nich poté chtějí něco uplést. Za bábovku či láhev dobrého vína jim poté pletu šály, svetry, čepice pro jejich vnoučata a podobně. Jsem ráda, že se mé výtvory líbí a často si tak pohrávám s myšlenkou, zda bych jednoho dne nemohla se svými výrobky zavítat na místní trhy, které jsou součástí tradiční poutě v našem městě. Možná bych na svých šikovných rukách mohla také něco málo vydělat. Manžel tvrdí, že je to velmi dobrý nápad, avšak já se vždycky raději držím zpátky. Možná ale posbírám poslední kousky odvahy a pustím se do prodeje šál, čepic, svetrů, ponožek i dětských pletených hraček.

Pletací příze jsou kvalitní a krásné

Pletací příze, které se v dnešní době dají na trhu sehnat jsou skutečně velmi krásné a kvalitní. Dříve bych si o podobných pestrobarevných motivech na přízích mohla nechat pouze zdát a dnes již je skutečně obvyklé, že se podobné příze dají za velmi solidní peníze sehnat téměř kdekoliv. Vždy je ovšem potřeba číst z jakého materiálu je příze vyrobena a tím zjistit, zda je skutečně tak kvalitní, jak se o ní tvrdí. Já osobně miluji příze od německých výrobců, které jsou barevné, perfektně se s nimi pracuje a jsou skutečně příjemné.