Potřeby pro sport aneb proč se vyplatí používat proteinový suplement?

07.07.2021

Pokud se alespoň trochu věnujete cvičení nebo zdravému životnímu stylu, pak jste o proteinovém suplementu určitě slyšeli. Není se čemu divit, protože bez dostatečného přísunu proteinů neboli bílkovin jednoduše nezískáte svalovou hmotu. Proteinový suplement je vyroben z čistě přírodních surovin, tudíž se nemusíte bát žádných škodlivých účinků na váš organismus. Potřeby na sport, k nimž proteiny nepochybně patří, mají navíc další pozitivní účinky na lidské tělo.

Proč používat proteiny?

Potřeby pro sport nejsou pouze činky, sportovní gumy nebo podložky na cvičení. Do sportovních potřeb se řadí i proteinový suplement, který je nedílnou součástí procesu nabrání svalové hmoty. Můžete sice namítat, že svalovou hmotu nepotřebujete, ale to není tak úplně pravda. Protein jako takový je totiž základní složkou jídelníčku, protože bez kvalitního zdroje bílkovin nedokážeme přežít. Bílkoviny zajišťují nejenom růst svalové hmoty, ale také podporují výživu kloubů a šlach.

Z čeho je proteinový suplement složen?

Proteinové nápoje obsahují všechny potřebné aminokyseliny, které jsou naprosto zásadní pro růst svalů. Dlouhodobý nedostatek aminokyselin má na tělo škodlivé účinky. Absence bílkovin se v lidském organismu projevuje abnormálně vysokou únavou a tělesnou slabostí, opakujícími se virovými onemocněními nebo častými změnami nálad. Tyto problémy lze snadno vyřešit proteinovým suplementem nebo tyčinkou, kterou seženete v e-shopu specializujícím se na sportovní potřeby.

Jaké dopady má protein na organismus?

Bez proteinového suplementu tedy nikdy nezískáte vysněnou svalovou hmotu. Nabrání muskulatury však není jediným důvodem, proč byste měli proteiny zařadit do svého jídelníčku. Bílkoviny vám totiž pomáhají s hubnutím, protože protein vás na dlouhou dobu zasytí, a navíc snižuje pocit hladu. Kromě toho je proteinový suplement rychlým zdrojem bílkovin, což se hodí zejména ráno po probuzení nebo po náročném fyzickém tréninku. Bílkoviny z proteinového suplementu jsou rychle stravitelné, a navíc se rychle vstřebávají.

Máte-li problémy s nabráním svalové hmoty nebo s redukcí tělesné hmotnosti, vyzkoušejte přírodní proteinový suplement. Čistě přírodní složení bude mít na váš organismus pouze blahodárné účinky.