Povinná a doporučená očkování do zahraničí

10.06.2019

Cestování za hranice České republiky s sebou přináší řadu zajímavých zážitků, fotografií, nových přátel i mnoho pracovních zkušeností. Nikdo si už však nechce zpět přivézt nepříjemnou, nebo neléčitelnou nemoc. 

Cestování do zahraničí
Cestování do zahraničí

 Exotické destinace jsou pro běžné cestovatele nebezpečené zejména kvůli virům a bakteriím, které v našich podmínkách nenajdeme. Právě z toho důvodu jsou kupříkladu ve středozápadní Africe některá očkování nikoliv doporučená, ale povinná. Před dovolenou do vzdálených destinací je ideální zajít na konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, nebo jiná očkovací centra v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.

Tato pracoviště se specializují jak na povinná očkování, tak na doporučená očkování nebo také očkování do ciziny. Očkovací plán před zahraniční cestou, kde jsou očkování proti daným ocemocněním povinná, je potřeba sestavit již několik týdnů před samotným cestováním. Poradna cestovní medicíny zajistí svým zákazníkům nikoliv jenom očkování do ciziny, ale poskytne rovněž medikamenty, vybaví lékarničku na cesty, předepíše antibiotika, antimalarika, léky na střevní obtíže. Rovněž vám může vystavit mezinárodní očkovací průkaz. V poradně můžete sehnat rovněž extrémní repelenty, ale dostanete tu rovněž praktická doporučení a užitečné rady na cesty.

Očkovací centrum není jen skvělým pomocníkem před zahraniční cestou, delším pobytem v cizině, ale i klíčovým zařízením pro očkování před závažnými onemocněními. Klientům se podávají očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, meningokoku, dětské obrně, pásovému oparu, planým neštovicím, pneumokoku, tetanu, rakovině děložního čípku, vzteklině či záškrtu. Nebezpečná je i žloutenka, očkuje se proti žloutence typu A a typu B. Očkovací centrum ovšem poskytuje rovněž kompletní vyšetření imunity.