Prodej firem aneb potřebujete rozšířit své aktivity?

07.10.2021

Pokud patříte mezi několik tisíc velmi šikovných podnikatelů působících na českém trhu, pak budete mít pravděpodobně zájem o neustálé rozšiřování svých aktivit. Každý byznysmen totiž ví, že investované peníze vydělají další peníze, tudíž byste je neměli nechávat válet na bankovním kontě. Jednou ze skvělých možností investování je koupě již existující a zavedené společnosti, která vám může vydělávat balík peněz každý rok. Stačí se obrátit na specializovanou firmu zabezpečující prodej firem.

Kolik stojí existující firma?

Prodej firem představuje relativně široký soubor vzájemně propojených činností, jejichž hlavním cílem je prodání již existující a zavedené společnosti. Někteří podnikatelé už jsou ruchem v ekonomice unavení a raději by si užívali vydělaných financí. Proto se obrací na specializovanou firmu s požadavkem prodeje jejich podniku. Problémem ovšem nastává v oblasti pořizovací ceny, protože jako kupující určitě nechcete platit přemrštěnou částku. Buďte si ovšem jistí, že zkušení prodejci firmy oceňují podle objektivních hledisek, takže určitě nepřeplatíte.

Proč byste si ji měli zakoupit?

Jste-li majiteli prosperující společnosti, pak byste možná chtěli rozšířit své prodejní aktivity. Peníze jsou přeci od toho, aby vydělávaly další peníze. Koupě již zavedené a existující společnosti navíc nepředstavuje prakticky žádné riziko. S trochou nadsázky se dá říct, že nemusíte vůbec nic měnit a pouze budete inkasovat stovky tisíc zisku. Pokud se vám ovšem nebude cokoliv líbit, můžete podnik nasměrovat jiným směrem, ovšem dbejte na zachování firemní kultury a tradice.

Potřebujete pomoci s managementem?

Po převzetí již existující společnosti budete pochopitelně chtít maximalizovat její hodnotu. Klíčem k úspěšnému podnikání je totiž efektivita jak v oblasti výroby, tak v oblasti nákladů. Společnost zabezpečující prodej firem však disponuje jednoduchými kontrolními mechanismy, s jejichž pomocí detailně uvidíte, za maximalizujete hodnotu firmy. V případě jakýchkoliv nedostatků samozřejmě obdržíte rady, jak celou situaci napravit.

Jestliže vás láká myšlenka na další podnikání, pak není nic jednoduššího než si zakoupit již existující rodinnou firmu. Na jejím fungování nemusíte nic velkého měnit, a přesto dosáhnete zisku.