Prodej náboženských předmětů stále pokračuje i v dnešní složité době

14.11.2020

Současná vládní opatření sice pozastavila činnost malým živnostníkům, ovšem prodej náboženských předmětů pokračuje bez větších omezení. Vánoce patří k vůbec nejvýznamnějším křesťanským svátkům, protože oslavují narození Ježíše Krista. Hlavní svátek ovšem nepřipadá na Štědrý den, ale naopak na 25. prosince, kdy si nejenom všichni věřící připomínají narození Páně.

Prodej náboženských předmětů
Prodej náboženských předmětů

Co zahrnuje prodej náboženských předmětů?

Prodej náboženských předmětů je dost široký pojem, který v sobě skrývá prodej růženců, křížů a dalších dekorací, jimiž můžete před Vánoci oslavit narození Ježíše Krista. Všechny předměty jsou určeny také ke každodennímu použití nebo jako decentní dekorace. Pokud rádi chodíte do kostela na mše, určitě oceníte spíše krásný betlém z alabastru než blikající a řvoucí řetězy ze supermarketů. Svátky vánoční přeci nejsou o tom, kolik blikaček doma máte. V kostele okolo sebe uvidíte i sošky panny Marie a sošky andílků.

Co je škapulíř?

Mezi velice oblíbené náboženské předměty patří takzvaný škapulíř. Nevíte, co si pod tímto pojmem představit? Z historických pramenů víme, že toto slovo pochází z latiny a původně označovalo část oděvu, co používaly mnišské řády. Je tvořen širokým pruhem látky s otvorem pro hlavu. Dnes už jej bohužel koupit nemůžete, ovšem zase si lze pořídit medailon s Pannou Marií Karmelskou. I tento přívěšek je někdy věřícími nazývám jako škapulíř.

Každý věřící má dřevěný kříž

Dnes už se doba hodně posunula a v naší společnosti žije stále více ateistů. Ve městech byste velkou skupinu věřících hledali jenom marně, ovšem na vesnicích je situace zcela opačná. Zejména na jižní Moravě je zvykem chodit každý den na mše a lidé zde žijí v souladu s Pánem Bohem. Každý z nich má doma dřevěný kříž, u něhož se večer před spaním modlí a jehož prostřednictvím Bůh ochraňuje a dohlíží na celé stavení a na všechny členy rodiny. Pokud chcete mít křížek stále u sebe, vsaďte na stříbrné křížky.

Sháníte náboženské předměty? Neváhejte se obrátit na prodejnu náboženských předmětů, kde seženete všechno od betlému až po dřevěné růžence.