Prodlužte své matraci životnost

20.03.2020

Je to jen taková banalita. Ovšem ve finále vám může ušetřit značné peníze. Matrace jsou důležitou součástí spánku, a že cena těch kvalitních stoupá do tisíců, je poměrně běžné. Proto bychom měli udělat vše proto, abychom zachovali nejen jejich vlastnosti, ale také dlouhou životnost. Chrániče matrací by proto měly být jejich nedílnou součástí.

Anatomický polštář
Anatomický polštář

Chrániče matrací jako součást lůžka

U dětských postýlek je jejich funkce důležitá. Brání častým nehodám, které k věku miminek a batolat patří. I u dospělých však mají chrániče matrací smysl a význam. Ten spočívá především v tom, že prodlužují životnost matrace tím, že ji chrání před poškozením, a také případným znečištěním. Díky šikovně umístěným úchytům se snadno nasadí, dobře drží tvar a stejně snadno je lze sundat. Prát je můžete v pračce na nízkou teplotu, aby se nepoškodila jejich anti alergická úprava. Díky ní jsou vhodné také pro citlivější jedince.

Lamelový rošt jako spolehlivá základna

Kvalitní matrace sice představuje větší část úspěšné cesty k dobrému spaní, ovšem bez dobrého roštu je pořád nekompletní. I při jeho výběru zvažte své preference a vybírejte takový lamelový rošt, který vám bude vyhovovat. Ideální je rošt z dřevěných lamel osazených v pevných či výkyvných kaučukových pouzdrech. Velice oblíbené jsou rošty s výztuhou v bederní oblasti, které zajistí dokonalou oporu zad a zároveň napomáhají udržovat dobrou prodyšnost matrace. Matrace musí na rošt dokonale zapadnout a v žádném případě by nemělo docházet k prohýbání či nechtěným posunům.

Anatomický polštář jako balzám pro váš krk

K dokonalému spánku chybí už jen kvalitní anatomický polštář. Ten sehrává neméně důležitou roli jako matrace, protože poskytne potřebný relax vašemu krku. Bez něj k dokonalému uvolnění svalů nedojde, takže svěžím ránám bude pořád něco chybět. Díky pružné polyuretanové pěně nebo moderní tvarové viskoelastické paměťové pěně se anatomický polštář perfektně přizpůsobí anatomii krční páteře.

Anatomický polštář by měl být vhodný pro alergiky, zajistit dokonalý odvod vlhkosti a prodyšnost.