Pronájem zvukové techniky, jak ozvučit velkou místnost

08.06.2020

Každá společenská nebo firemní akce si žádá kvalitní ozvučení, které nebude nikoho rušit a bude všem plynule a dobře rozumět. Pronájem zvukové techniky vám poskytne všechno, co budete potřebovat k tomu, aby se vaše akce povedla na jedničku.

Pronájem zvukové techniky
Pronájem zvukové techniky

Co všechno je zapotřebí

Ozvučit celou velkou místnost není snadné. Tedy pokud chcete, aby vaše ozvučení bylo kvalitní a všichni si skvěle rozuměli. Pro zajištění kvalitního zvuku je zapotřebí využít mnoho komponentů. Základem jsou dobré mikrofony, které zajistí kvalitní ozvučení a přednes jednotlivých účastníků akce. Mixážní pulty jsou pak nezbytné pro ovládání mikrofonů a dalších zařízení, a to včetně ovládání zvuku. Reprobedny musí být umístěny vždy správně, a to s přihlédnutím na velikost a členitost dané místnosti i počet osob v ní.

Když nevíte, nechte si poradit

Pokud pořádáte podobnou akci poprvé, je dost možné, že si nebudete úplně vědět rady. Pokud zvolíte pronájem zvukové techniky, můžete využít i možnosti poradenství od profesionálů. Naprostou samozřejmostí je pak zajištění veškeré potřebné ozvučovací nebo audiovizuální techniky a případný servis.

Důležité je i rozmístění jednotlivých mikrofonů. Jen tak se docílí kvalitního zvuku a mluveného slova v místnosti. Zvuk by neměl být ničím ovlivňovaný a rušený. Zvláště pak v případě, že je zapotřebí doplnění ozvučení o tlumočnickou techniku. Tlumočník, který zpracovávaný zvuk překládá, ho musí taky srozumitelně slyšet a rozumět mu.

Nezapomeňte na osvětlení

Při pořádání kulturních, společenských a firemních akcí, seminářů nebo konferencí je potřeba doplnit kvalitní zvuk také o kvalitní osvětlení a osvětlovací techniku. Jen tak bude všechno tak, jak to má správně vypadat. Optimální světelné podmínky jsou nezbytné i pro natáčení - pořizování videozáznamů z akce ale i pro pouhé pořizování fotografií. Jestliže vám záleží na to, abyste ze své akce měli ty nejlepší fotky nebo videa, budete muset vyřešit i dostatečné světlo.

Ať se vám akce vyvede podle představ.