Protisluneční okenní fólie vám dokážou efektivně ušetřit náklady

22.01.2021

Protisluneční okenní fólie by neměly chybět na žádném okně ve vaší domácnosti. Ve srovnání se žaluziemi či závěsy jsou efektivnější, ekonomičtější, a hlavně výkonnější. Jaké jsou jejich hlavní výhody?

Protisluneční okenní fólie
Protisluneční okenní fólie

Ochrání váš nábytek před vyblednutím

Blednutí je způsobeno třemi hlavními faktory - UV paprsky, teplem a světlem. A právě UV paprsky jsou největším faktorem, který přispívá k vyblednutí povrchů. A aplikace protisluneční okenní fólie zablokuje prakticky veškerou část těchto škodlivých paprsků, což zpomaluje proces blednutí. Takže nejenom, že tato praktická fólie ochrání váš majetek, ale také se vám investice do ní vrátí, protože vám tak vybavení domu vydrží delší dobu - a vy nebudete muset kupovat nové.

V létě zabraňují horku a v zimě udrží teplo domova

Ano, protisluneční okenní fólie jsou efektivní prakticky v každém ročním období. V letních dnech oceníte, že fólie nelítostně zabrání veškerým horkým slunečním paprskům, aby pronikly do vaší domácnosti, naopak v zimě vás potěší energetická úspora, kdy zase zabrání pronikání studeného vzduchu přes vaše okenní tabule. Interiér tak zvládnete rychleji vytopit - a teplo domova vám nebude okny utíkat. Budete tak příjemně překvapeni, až dostanete pravidelné roční vyúčtování za energie.

Blokuje sluneční světlo a záření

Sluneční záření může být celoroční problém. Nejenom během léta, ale i v zimě nás může ostré slunce oslňovat a znemožňovat třeba práci u počítače, pokud jsme zrovna v kanceláři. Doma zase může ztěžovat pohodu před televizí nebo při čtení oblíbené knihy. Zde je opět prostor pro aplikaci protisluneční okenní fólie, která nechá do vašeho prostoru příjemně proudit sluneční záření a přirozené světlo, ale zbaví vás oslnění.

Protisluneční fólie jsou prostě trefa do černého.