Psí boudy aneb jak vybrat boudu pro čtyřnohého miláčka?

15.11.2022

Pro relativně velké množství lidí představuje pes nejlepšího přítele člověka, takže se o něj mnohdy starají se stejným zápalem a péčí, jako o vlastní děti. Na tom není v žádném případě nic špatného, protože pejsek se dokáže odvděčit svou věrností a přítulností. Abyste svému čtyřnohému miláčkovi zajistili prvotřídní pohodlí za každého počasí, měli byste se zamyslet nad výběrem správné psí boudy. Pojďme se podívat, jak na to.

Požadavky na boudu

Psí boudy se na trhu nachází v relativně velkém množství, a přesto jsou mezi nimi velké rozdíly, na které byste se měli zaměřit. Bouda na psa totiž musí zvířeti poskytovat prvotřídní výhled na váš pozemek, protože jeho údělem je přeci hlídat. Kromě toho by měla být bouda zateplená a pochopitelně by do ní nemělo pršet. Samozřejmostí jsou pak dostatečné rozměry, protože asi nechcete, aby se váš pejsek nepřirozeně krčil v boudě, kam se sotva vejde.

Jak má být bouda velká?

Boudy pro psa jsou v současné době vyráběny v několika různých velikostech, což odpovídá počtu a rozšíření jednotlivých plemen. Je totiž logické, že malý jezevčík bude mít na boudu naprosto odlišné požadavky od labradora nebo vlčáka. Velikost boudy však není důležitá pouze pro fyzické pohodlí zvířete, ale také pro jeho psychický stav. Zvíře se nebude ve stísněném prostoru cítit dobře, stejně jako se mu nebude líbit příliš velká bouda.

Podle čeho velikost vybírat?

Velikost boudy pro psy vybírejte přímo podle velikosti vašeho psa. Stačí změřit jeho výšku a délku. Podle zjištěných rozměrů pak na specializovaném e-shopu prodávajícím i dřevěné truhlíky vyberte konkrétní boudu. Například pro malá plemena s výškou v kohoutku do 35 cm stačí bouda o rozměrech 60 x 90 x 72 centimetrů. Pro plemena střední a větší velikosti pak objednávejte boudy větší.

Na výběru rozměrů psí boudy si dejte vždy záležet, protože tím zásadně ovlivníte životního pohodu vašeho čtyřnohého miláčka.