Respirátor FFP3 představuje nejlepší ochranu dýchacích cest. Jak jej nosit?

15.02.2021

Respirační onemocnění trápí lidstvo zejména v přelidněných městech. Nošení ochrany dýchacích cest je v Asii zcela normální, protože se tím lidé chrání nejenom před viry a bakteriemi, ale také před všudypřítomným smogem. Před několika měsíci nám ovšem do života vstoupila nemoc Covid-19, jež ovlivnila život prakticky všech občanů České republiky. Bezpochyby tou nejúčinnější ochranou nejenom před tímto onemocněním je respirátor FFP3, který si můžete za výhodnou cenu pořídit ve specializovaném e-shopu.

Respirátor FFP3
Respirátor FFP3

Proti čemu je účinný respirátor FFP3?

Respirátor FFP3 představuje tu nejlepší dostupnou ochranu před všemi respiračními onemocněními, včetně nemoci Covid-19. Kromě toho bez větších problémů zachytí azbestová vlákna a další toxické látky, které by mohly jakýmkoliv způsobem poškodit dýchací cesty. Nejúčinnější druh respirátoru lze použít jednorázově, ale například speciální respirátory s nanovláknem obsahujícím stříbro můžete bez problémů nosit 1 až 2 týdny. Konkrétní doba účinnosti respirátoru ale závisí na četnosti setkání s rizikovými osobami.

Jak respirátor stále nosit?

Alfou a omegou účinnosti jakéhokoliv respirátoru je jeho správné nasazení. Pokud si respirátor FFP2 nebo FFP3 nasadí špatně, nedokáže vás ani kvalitní mikrovlákno ochránit před škodlivými viry. Ještě před nasazením si pečlivě umyjte ruce a následně vytvarujte nosní svorku tak, aby horní část respirátoru dokonale přilnula ke kůži. Vhodné je nasazení respirátoru na tvář bez vousů, protože i mikroskopické mezery mohou umožnit průchod viru k dýchacím cestám.

Kde respirátor FFP3 pořídit?

Roušky a pochopitelně i respirátory můžete v současné době pořídit prakticky všude. Ovšem ty nejkvalitnější prostředky ochrany dýchacích cest seženete pouze ve zdravotnických zařízeních a specializovaných e-shopech. Cena jednoho respirátoru třídy FFP3 se pohybuje okolo 70 korun. Při nákupu nad 500 Kč navíc máte dopravu zdarma, takže se pro vyzvednutí zdravotnických pomůcek nemusíte vydávat do společnosti.

Při správném nošení respirátoru FFP3 budete ochráněni před onemocněním Covid-19 a dalšími respiračně se šířícími viry. Nepodceňujte péči o zdraví a pořiďte si kvalitní ochranu dýchacích cest.