Školky a jesle prodej aneb proč se vyplatí založit vlastní soukromou školku?

25.02.2021

Jako rodiče jste se do té situace určitě někdy dostali. Chcete svému synovi nebo dceři dopřát nejlepší možné předškolní vzdělání, ovšem to je bohužel v České republice problém. Mateřské školy zřizované státem mají velmi často zabraná místa na několik let dopředu, takže je prakticky nemožné do nich své dítko umístit. Renomované soukromé školky jsou zase nevýhodné absurdně vysokým školkovným, které činí každý měsíc několik tisíc korun. Takovou částku si domácnost s průměrnými příjmy nemůže dovolit.

Školky a jesle na prodej
Školky a jesle na prodej

Máte rádi děti? Založte si vlastní školku

Jedním z nejlepších řešení je založení vlastní mateřinky. Školky a jesle na prodej jsou skvělou možností, jak vyřešit problém s nedostatečnou kapacitou státních mateřinek. K jejímu založení nepotřebujete splňovat speciální podmínky, neboť na výchovu dětí od 3 let se vztahuje živnost volná. Pro její získání stačí splnit všeobecné podmínky, jako je plnoletost nebo trestní bezúhonnost.

Nechcete se obtěžovat byrokracií?

V dnešní době samozřejmě nemusíte absolvovat celý administrativní proces. Začněte s vybavenou a připravenou školkou. Na specializovaném portále jsou sdruženy veškeré nabídky k prodeji nebo převzetí mateřinky. Vám tak stačí vyřídit si potřebné živnostenské oprávnění a pustit se do výchovy malých dětí podle vlastních pravidel. Velkou výhodou soukromé školky je, že nemusí dodržovat rámcové vzdělávací programy určené Ministerstvem školství.

O kolik dětí se smíte starat?

I když se nemusíte řídit vzdělávacím rámcem Ministerstva školství, stále se na vaši nově vzniklou mateřinku vztahují určitá pravidla. Pokud máte ve školce pouze jednu třídu, můžete se starat maximálně o 24 dětí, přičemž minimální počet je 15 ratolestí. S naplněním minimální kapacity však určitě nebudete mít problém, protože o kvalitní mateřské školy je dnes enormní zájem. Prodáváte jesle nebo školku? Inzerujte u nás! Vybudovaná mateřinka tak bude pokračovat ve své činnosti.

Máte-li kladný vztah k dětem a chcete-li se podílet na procesu jejich výchovy, pak se založení vlastní mateřské školy určitě vyplatí. Ať už ji založíte od základu, nebo si koupíte již existující školku, připravte si pevné nervy.