Směnárna Praha 1, místo, kde se vyplatí být opatrný

07.03.2020

Pokud se chystáte měnit peníze, dobře si rozmyslete, kam se po cizí měnu vydáte. Zvlášť pokud je vašim "rajonem" centrum hlavního města. Ačkoliv pokoutné praktiky, které nelichotivě pražské směnárny kdysi proslavily už nejsou tak běžné, pořád se najdou spekulanti, kteří zneužívají důvěry lidí.

Směnárna Praha 1
Směnárna Praha 1

Směnárna Praha 1, centrum obchodu

Směnárna Praha 1 byla historicky místem, kde je soustředěno nejvíc podniků všeho druhu, včetně směnáren. Není divu, centrum města je plné turistů, a tak se právě otáčí horentní sumy ve všech možných měnách. Dlouhodobě nejvíc obchodovanými měnami jsou euro a americký dolar. Pokud ovšem zvažujete, že své peníze vyměníte za valuty právě v některé ze směnáren v centru, mějte se na pozoru. Nejnižší kurz nemusí být zárukou výhodného obchodu.

Směnárna bez poplatku Praha, standard seriózního podniku

Prvním a důležitým poznávacím znamením férového jednání je, že si směnárna neúčtuje žádné poplatky za směnu peněz. A žádné skryté na vás nevybalí ani konci transakce. Směnárna bez poplatku Praha by měla tuto informaci jasně sdělovat hned na začátku a rozhodně by neměla být důvodem k vyšším cenám cizích měn. Poplatky jsou jednoduše přežitkem, kterému se nepochopitelně daří už jen v bankovních domech. Směnárny si však na své živobytí vydělávají právě točením peněz, a ne účtováním nesmyslných poplatků klientům.

Nejlepší kurz eura v Praze - kam na něj?

Jednoznačnou odpověď vám neumíme poskytnout. Tady funguje jen jediná rada - projdete si jednotlivé podniky a srovnejte kurzovní nabídky. Průzkum můžete dělat pohodlně z domova online, protože naprostá většina směnáren má vlastní webové stránky, které každý den aktualizuje. Snadno si tak vyberete tu, kde vám nabídnou nejlepší kurz eura v Praze a která bude vašim představám a třeba i lokalitě vyhovovat nejvíc.

Pokud plánujete měnit větší sumu peněz, informujte se ve směnárně, zda by pro vás neměli výhodnější kurz. Ač to nevisí ve výloze, tyto služby směnárny standardně poskytují. Většinou se však směňovaná částka musí pohybovat od šesti ciferní hodnoty.