Solární kolektory a jejich největší výhody

22.01.2023

Zvažujete pořízení ekologického způsobu ohřevu vody? Vsaďte na solární kolektory, jejichž účinnost se pohybuje okolo 80 % a jediným nákladem pro vás bude počáteční investice. Jaké jsou jejich další výhody?

Celoroční provoz a kvalitní ohřev vody

Věděli jste, že solární kolektory se dají používat celoročně, protože systém funguje za každého počasí? Zatímco v létě, kdy panují extrémní horka a je dostatek slunečního svitu, může dojít k ohřevu vody až na teplotu 90 °C, v zimě se můžete také radovat, a to z vody o teplotě 60 °C. Takže se nemusíte bát, dostatek teplé vody bude s pomocí ekologického ohřevu dostatek po celý rok.

Skvělá návratnost investice a ohřev vody bez dalších nákladů

Solární kolektory pro ohřev vody jsou skvělou investicí, která se vám vrátí v rozmezí od 5 do 15 let. Při možnosti čerpání dotací se investice vrátila dokonce do pouhých tří let. Při koupi modelu se zásobníkem budete užitkovou vodu ohřívat zcela zdarma. Pokud napojíte systém přímo do nádrže, minimalizujete tím tepelné ztráty a zvýšíte tak účinnost ohřevu. K provozu některých modelů nepotřebujete ani řídící jednotku, čerpadla či expanzní nádrže. Cena systému je tedy jedinou investicí a nečekají vás žádné další skryté poplatky či dokupování součástek.

Dlouhá životnost celého systému díky kvalitním materiálům

Ohřev vody solárními kolektory je snadný, výhodný a ohromnou výhodou je také dlouhá životnost celého zařízení. Pokud si koupíte model, jenž je vyroben z nerezové oceli, bude vám dělat společnost skutečně dlouho a nebude vyžadována žádná údržba či servis.

Pokud je to možné, přejděte na ekologický ohřev vody. Solární systém funguje celoročně, a to zcela samostatně bez jakékoliv pomoci. Jedná se také o skvělou investici s báječnou návratností. Ohromnou výhodou je také dlouhá životnost systému a minimální poruchovost.