Tetování a co je třeba dopředu vědět?

07.01.2021

Tetování může být jedinečným způsobem sebevyjádření. Dnes je tetování populárnější než kdy jindy, přesto to není rozhodnutí, které by mělo být bráno na lehkou váhu. Pokud uvažujete o tetování jako o památce, nebo jednoduše proto, že se vám to líbí, zde je to základní, co měli byste vědět.

Tetování na ruku aneb nejlepší pro začátek

Pokud se chystáte na své první tetování, je potřeba si rozmyslet, na které místo se necháte tetovat. Tetování na ruku je skvělou volbou, jelikož v mnoha povoláních může obrázek na těle být na závadu. Takže tetování na místě, které můžete zakrýt tričkem, určitě nebude nikomu vadit. Paže je také místem, kde nebudete cítit prakticky žádnou bolest, jelikož je na ní silná kůže. Rozhodně nezačínejte na žebrech či klíční kosti.

Tetování na nohu a následná péče

Ať už si pořídíte tetování na nohu nebo jinam, vždy budete muset chvíli dodržovat určitá omezení, abyste předešli komplikacím. Nejdůležitější ze všeho je udržovat své tetování čisté kvůli infekci. Vyhněte se tedy prašnému prostředí a nechávejte tetování zakryté. Také si dejte pár dní oddech od fitka, aby se vám do tetování nedostal pot. V létě musíte také dát pozor na slunce, a v případě, že se chcete jít opalovat, své nové tetování dostatečně zakryjte.

Tetování na záda
Tetování na záda

Tetování na záda aneb kdy se nechat tetovat?

Trápí vás otázka, kdy je nejvhodnější doba na tetování na záda? Přeci teď! Opravdu, tetování si můžete pořídit kdykoli. Možná jste slyšeli, že není vhodné se v nechat tetovat v létě, ale to je jen z toho důvodu, že nové tetování je citlivé na slunce. Pokud tedy budete své tetování při opalování zakrývat, není problém s tetováním ani v létě. Jen nezapomínejte toto místo mazat krémem a vyhýbat se sauně. Jinak nechte tetování dýchat a můžete se kochat vaší novou ozdobou.

Nebojte se do toho jít a vyjádřete svou osobnost pomocí obrázku.