Tříkomorové septiky: Polypropylenové nádrže pro skladování odpadní a užitkové vody

09.02.2022

Tříkomorové septiky nabízí to nejlepší pro skladování odpadkové a užitkové vody. Oproti jímkám poskytuje řadu výhod, jeho provoz i pořízení vyjde levněji a nabízí se různé možnosti. Díky tomu bez problému najdete to ideální řešení.

Kvalitní zpracování

Pro tříkomorové septiky je velmi důležitá jejich životnost a výdrž. Proto jsou tyto podzemní plastové nádrže vyráběny zejména z primárního polypropylenu, tedy prvoplastu bez příměsí recyklátu s obsahem konstrukčního polypropylenu. Vybírat přitom můžete z různých barev. K materiálu získáte také certifikát, můžete si tak být jistí, že se jedná o špičkovou kvalitu a tento materiál se postará o dlouhou životnost septiku.

Možnosti septiku

Při volbě tříkomorového septiku máte na výběr hned z několika možností. Jednou z nich je samonosný septik, který nabízí jednoduchou a rychlou instalaci. Hodí se zejména do míst s lehkou zeminou, je třeba vyhnout se vsakovacím nádržím a pojezdovým cestám. Další variantou je septik k obetonování, skvělá statika umožňuje umístění i v místech s vyšším statickým zatížením. Třetí možností je pak dvouplášťový septik, který je ukotven v měkkém betonu s plastovými výztuhami a ocelovými pruty. Využití tak najde i v místech se spodní vodou a jílovitým či písčitým podložím.

Další filtrace

Vzhledem k tomu, že tento typ septiků je považován za první stupeň přečištění užitkových a odpadních vod, je třeba připojit k němu další zařízení. Skvělou volbou je pískový filtr, který umožňuje druhý stupeň přečištění vody. Spojením těchto dvou zařízení tak získáte spolehlivý systém, díky kterému už nebudete muset nic řešit. Vodu lze navíc odvádět do retenční nádrže a dále ji využívat.

Septik ve spojení s pískovým filtrem nabízí ideální řešení - opadnou vám starosti s častým vyvážením a vodu můžete využít třeba k zalévání zahrady.