Ubytování pro školy v přírodě aneb kde shánět útulný hotel?

05.01.2022

Škola v přírodě patří v životě každého dospívajícího dítěte k nezapomenutelným okamžikům, na které bude s kamarády vzpomínat ještě za 20 let. Pokud se ovšem alespoň trochu angažujete v zájmových spolcích, pak určitě dobře víte, že vymyslet zábavnou, a hlavně zajímavou aktivitu pro malé děti je neuvěřitelně těžké. Mnohdy to vyžaduje dlouhé měsíce příprav, během nichž musíte dotáhnout veškeré detaily k dokonalosti. Nejinak je tomu i v případě ubytování pro školy v přírodě.

Jak shánět ubytování?

Možná si budete říkat, že ubytování pro školy v přírodě seženete relativně snadno, a proto není třeba této aktivitě věnovat velkou pozornost. Opak je ovšem pravdou, protože vhodných ubytovacích zařízení je málo. Jedním z nich je ProFamily Hotel Top Benecko, v němž je možné ubytovat nejenom lyžařský výcvik. Nejjednodušší je pochopitelně hledat vhodné ubytování prostřednictvím internetu nebo známých, protože pouze ti vám mohou dát obraz reálné skutečnosti v horském hotelu.

Podle čeho vybírat hotel?

Bydlení byste určitě neměli podceňovat, protože by se mohlo negativně podepsat na kvalitě školy v přírodě. Ubytování tak hledejte především podle vhodnosti k pobytu malých dětí. Ubytování pro školy by mělo umožňovat, abyste měli děti neustále pod kontrolou. Kvalitní ubytování pro školu nebo ubytování pro školku často poskytuje bydlení celé skupiny na jednom patře, což je ideální varianta. Samozřejmostí by měla být i vlastní sociální zařízení a koupelny v každém pokoji.

Kde se ubytovat?

Pokud se podíváte na všechny parametry, pak vám jako jedna z nejlepších možností k ubytování vyjde hotel u sjezdovky. Ten je speciálně zařízen pro dlouhodobé pobyty dětí, takže v letních měsících zvládne zabezpečit letní tábor nebo adaptační pobyty či adaptační kurzy. Obrovským bonusem je usměvavý a příjemný hotelový personál, který je na přítomnost malých dětí zvyklý. Tím pádem se vám nestane, že se budete muset dívat na kyselé obličeje naštvaných zaměstnanců. Takové ubytování pro školu v přírodě určitě nechcete.

Hledáte-li vhodný hotel pro pobyty pro školy, pak je Hotel Top Benecko jednoznačnou volbou. Mnoho lepších míst k ubytování v Krkonoších nenajdete.