Výroba plastů je stále důležitá

16.06.2020

Plast je všude kolem nás, a přestože jeho největší sláva je už za námi, stále se hojně využívá. Svět se bez nich nemůže obejít. Je to dáno také tím, že výroba plastů je relativně levná záležitost. Musí být však vyrobeny kvalitně a s ohledem na zákonné předpisy. Proto existují společnosti, které dodávají plastové polotovary v té nejvyšší kvalitě.

Výroba plastů
Výroba plastů

Plast se dodává jako polotovar

Plast se využívá snad ve všech odvětvích. Například v obchodě, průmyslu, stavebnictví, ale také v reklamě. Samozřejmě každé odvětví má specifické požadavky, a proto existují společnosti, které vyrábějí takzvané plastové polotovary, aby si z nich zákazník dál mohl vyrobit přesně to, co potřebuje. Jedná se o takzvané plastové desky v extrudované nebo lisované kvalitě a dodávají je v tloušťce 1 až 120 mm.

Plastové desky

Výroba plastů se zajišťuje v několika provedeních. Firma Mepla s.r.o. dodává například MEDUR. To je tvrdý plast a jeho výhodou je, že neobsahuje olovo, kadmium, freon, silikon ani PCB. Na výrobu se nepoužívá ani změkčovadlo a těžké kovy. Tento typ plastů se doporučuje hlavně na konstrukci chemických přístrojů a nádob. Pokud potřebujete plast tepelně stabilní, MEPOLEN je to pravé. Dá se sehnat hned v několika provedeních:

  • homopolymer
  • nehořlavý
  • kopolymer
  • plastové tyče

Mnohdy se vám však nemusí hodit plastové desky, ale raději budete volit plastové tyče. Mají stejné vlastnosti jako desky, ale pro vaši potřebu jsou vhodnější. Používají se zejména na výrobu přístrojů a nádob, galvanizačních a obráběcích zařízení nebo soustružených a frézovacích dílů. Jejich výhodou je, že se dají lehce svařovat a lepit a jsou odolné proti povětrnostním vlivům.

Pokud si nejste jisti, zda zvolit plastovou desku, nebo tyč a jaké vlastnosti by tento plast měl přesně mít, obraťte se na specializovanou firmu, která vám zaručeně ráda poradí.