ZISIF: Na koho se obrátit, když chcete registrovat alternativní fond a jak celý proces probíhá?

21.07.2023

Přemýšlíte nad registrací alternativního investičního fondu? To se pak rozhodně setkáte s pojmy ZISIF, § 15 ZISIF, 15 ZISIF a řadou dalších. Proč se v takovém případě svěřit do rukou zkušených poradců a advokátů a jak proces registrace probíhá?

Založení ZISIF? Zkušení poradci vás celým procesem provedou krok za krokem

Přestože založení ZISIF je poměrně snadné a rychlé, svěření se do rukou zkušených advokátů je rozhodně moudré. Ti vás totiž provedou celým procesem krok za krokem. Konkrétně vám pomohou zřídit subjekt, jenž bude figurovat coby správce tohoto fondu. Následně společně vytvoříte investiční strategii, jež vám bude vyhovovat a dostanete návrh investiční smlouvy společně s dalšími přílohami žádosti pro Českou národní banku.

ZISIF 15: Jak dlouho budete čekat na zaregistrování ČNB?

Jakmile bude všechna dokumentace připravena, přijde na řadu podání žádosti o zápis do evidence vedené ČNB. Žádost bývá zpravidla vyřízena během jednoho týdne a do pěti pracovních dní bývá ZISIF 15 zapsán do seznamu.

Alternativní fond: Co je k jeho registraci potřeba?

Chcete registrovat alternativní investiční fond? Než kontaktujete zkušené poradce, připravte si následující dokumenty:

  • identifikaci právnické osoby,
  • představu o investicích a aktivech, do kterých chcete investovat,
  • předpokládanou hodnotu spravovaného majetku.

S dalšími kroky a dokumenty vám již rádi poradí odborníci.

Láká vás registrace minifondu? Pokud jste se báli tento zásadní krok učinit, protože jste nevěděli, jak bude celý proces probíhat, nyní již víte, do čeho půjdete. V případě, že byste měli nějaké otázky či nejasnosti, advokáti vám veškeré dotazy zodpoví a pomohou vám s celým procesem, takže budete mít jistotu, že se dočkáte zdárného konce.