Zvedák a jeho kvalita je vizitkou vašeho autoservisu

17.07.2020

Základem úspěšného podnikání jsou spolehliví a šikovní zaměstnanci, kterými jsou v tomto případě mechanici. Dobré jméno ovšem nedělá jen to, ale také kvalitní technické vybavení, které jim pomáhá svou práci plnit na jedničku.

Zvedák
Zvedák

Zvedák je parťák při všech pravidelných kontrolách

Každý správný řidič ví, že jednou za pár měsíců nastane chvíle, kdy je potřeba nechat auto putovat na zvedák. Důvodů návštěvy může být hned několik. Ať už se jedná o technickou závadu, drobnou nehodu či jen klasickou sezónní prohlídku, která se doporučuje hlavně před dovolenou nebo návštěvou hor, rozhodně nic nepodceňujte.

Zvedáky pro všechny typy aut

U všech velkých autoservisů je dnes už naprostou samozřejmostí vlastnit zvedáky, které zvládnout obsloužit všechny druhy aut, od malých až po ty největší. Pokud tedy přemýšlíte nad jejich koupí, rozhodně neváhejte. Spousta lidí si to možná neuvědomuje, ale mají velice důležitou a téměř nepostradatelnou roli, neboť díky nim se může mechanik dostat ke všem částem automobilu hravě a snadno. Velice často jsou využívány ty mechanické, pneumatické, kombinované nebo hydraulické. Bývají dvousloupové a obvykle zvládnou udržet až 50 tun. Stojí za to také zmínit, že dnes už existují i specializované servisy, které se zaměřují na velká nákladní auta, karavany nebo například autobusy.

Zvedáky na auta a jejich funkčnost

Ještě do roku 2018 byly požadovanou součástí povinné výbavy všech automobilů. Od té doby se ovšem pravidla změnila, a tak zůstaly příruční zvedáky na auta povinné pouze v případě, že vaše vozilo není vybaveno detekcí defektu a také pneumatikami, které mají možnost nouzového dojezdu. Doporučuje se ale sjednat si asistenční službu, neboť mít pomoc po ruce se hodí v každém případě. Nehod na silnici každý rok přibývá a je nutno, abyste byli připraveni na všechno.

Pokud tedy patříte do této skupiny, nezapomeňte na pravidelnou technickou kontrolu. Až nastane nečekaný problém, budete za to vděční.