Jak se zbavit deprese bez užívání léků?

27.06.2023

Deprese je porucha duševního stavu, která se projevuje sníženou schopností prožívat radost po dlouhou dobu. Osoba trpí poklesem nálady a nezdravým smutkem. Je důležité rozlišovat mezi občasným pocitem "depky" a skutečnou depresí. "Depka" je krátkodobá špatná nálada, která jak rychle přišla, tak stejně rychle mizí. Lidé často tyto termíny zaměňují. Jak se zbavit deprese? Nejčastěji se předepisují farmaka jako antidepresiva, ale je také možné vyzkoušet AVS přístroj.

Jak se zbavit deprese pomocí přístroje

Odpověď na otázku, jak se zbavit deprese, není jednoduchá. V případě závažných příznaků je nejlepší vyhledat odbornou pomoc lékaře nebo psychologa. Deprese není pouhá špatná nálada, která brzy přejde. Vyžaduje skutečnou odbornou péči psychiatra nebo psychologa. U mírné a střední formy deprese se však ukázalo, že AVS přístroj je relativně účinnou metodou léčby. Tento přístroj pomáhá s úzkostmi, panickými stavy a sezónními depresemi tím, že zvyšuje produkci serotoninu, dopaminu a norepinefrinu v mozku. Jsou to látky, které bývají při depresi nedostatečné.

Co na deprese

Nízká hladina výše zmíněných hormonů v těle může vést k rozvoji deprese. Serotonin ovlivňuje náladové stavy, psychickou odolnost a paměť. Norepinefrin má vliv na koncentraci a dopamin souvisí s motivací. Nedostatek těchto látek v organismu způsobuje špatnou koncentraci, nízké sebevědomí, nedostatek motivace a dobré nálady. Lidé s depresí často pociťují tlaky na hrudi a bolesti zad či hlavy. Co na deprese? Chce to upravit životní styl a naučit se zvládat stres, například pomocí AVS přístroje. Ten dokáže navodit psychické zklidnění, pohodu, vyrovnanost a vrátit víru v sebe.

Deprese a úzkost jdou ruku v ruce

Deprese a úzkost jsou často provázané. Hodně pacientů s depresí mají také úzkostlivé stavy. Emoce jako strach, negativní předtuchy a obavy doprovázejí fyzické příznaky – bušení srdce či nevolnost. Úzkost může být krátkodobá nebo trvalá a projevuje se mírnou nervozitou až po stav paniky.

Měli jste někdy osobní zkušenost s depresí a úzkostmi?